«Питання щодо об’єднання територіальних громад на Донеччині буде розглянуто Кабміном на наступному тижні», — ДонОДА

- Реклама -

На наступному тижні Перспективний план формування територій громад Донецької області буде розглянуто на засіданні Кабінету міністрів України. Про це сьогодні, 23 квітня, під час засідання колегії Донецької ОДА повідомила директор департаменту інформаційної та внутрішньої політики Наталія Чухова.

У Донецькій області процес створення територіальних громад триває з 2015 року. Згідно Перспективного плану, розробленного Донецькою обласною державною адміністрацією з урахуванням усіх побажань мешканців, в області буде створено 46 громад — 25 міських, 12 селищних та 9 сільських. За цей час  по 20 громадам вже були прийняті остаточні рішення, 13 з них вже створені.

Як відзначила директор департаменту, наразі в Донецькій області немає жодної територіальної громади (чи то створеної, чи то зазначеної у Перспективному плані), яка б мала низький відсоток спроможності.

До обговорення цього питання долучилася й в.п. Покровського міського голови Ірина Сущенко, яку дуже турбувало, чи доєднаються до Покровська села Удачне, Сергіївка, Першотравневе та Рівне.

Нагадаємо, питання об’єднання Покровської територіальної громади дуже гостро стоїть вже не перший рік. Міські чиновники не нехтували нічим — ні відкритим підкупом населення сіл, ні залякуваннями та погрозами, щоб досягти своєї мети — доєднати ці населенні пункти до міста. І це не дивно, адже на території Удачного та Рівного розташовані одні з найбільших підприємств області, які сплачують чималі податки до бюджету. Але, не дивлячись на це, селяни Удачного, Першого Травня та Сергіївки висловили свою підтримку на користь створення самостійної селищної громади, що підтверджено рішенням сесії.

Та Ірина Сущенко, посилаючись на проведення «незалежного» опитування від однієї з громадських організацій, яке було проведено у березні 2020 року, тобто після закінчення терміну, відведенного на добровільне об’єднання, зазначила, що мешканці цих сіл бажають доєднатися до Покровської територіальної громади.

«Звернення народного депутата (Руслана Требушкіна, — прим. ред.) я вивчав по всім його доводам. І після цього розпочалося  — безліч дзвінків з Офісу Президента, і у мене був діалог з віце-прем’єром, міністром розвитку громад і територій по усім доводам, які висловлює народний депутат…

Але до грудня 2019 року Удачнянської громади в Перспективному плані не існувало взагалі. Та, зважаючи на кількість скарг та звернень самих мешканців цих сел у будь-які інстанції, це перевищувало кількість скарг і звернень по всій Україні… Саме це і вказує на бажання безпосередньо мешканців на створення окремої селищної територіальної громади. І тому було прийняте рішення дати змогу цим селам створити свою громаду», — підкреслив голова Донецької ОДА Павло Кириленко.

Під час розмови було зазначено, що село Перше Травня також надало документи щодо приєднання до Удачнянської громади, але, зважаючи на вимоги методики об’єднання, село Перше Травня має бути доєднано до Покровська через відстань, географічне розташування, роботу та інші зв’язки, які пов’язані саме з містом.

Декілька разів в.п. Покровського міського голови Ірина Сущенко намагалася акцентувати увагу присутніх на колегії на опитуванні, яке проводила начебто незалежна громадська організація, але Павло Кириленко зазначив, що ця організація не має жодних повноважень, щоб проводити будь-які опитування, а показником для області є рішення сесій селищних рад, які були прийняті на підставі громадських обговорень.

Отже, ще у лютому Перспективний план було передано до Кабінету міністрів України. На наступному тижні відбудеться засідання Уряду, на якому будуть розглянуті усі документи та прийняті відповідні рішення.

 

- Реклама -