Бюджет 2020: у Покровську презентували головний фінансовий документ міста на наступний рік

Минулого тижня у Покровську розпочалися зустрічі з населенням, на яких мешканцям представляють проект бюджету на 2020 рік. Сьогодні, 11 грудня, у рамках розробки проекту Стратегії розвитку Покровська на 2020-2025 роки, бюджет міста було представлено депутатам, працівникам бюджетної сфери, представникам громадських організацій, студентам та небайдужим мешканцям.

Так, згідно проекту в 2020 році бюджет Покровська складатиме 810 мільйонів гривень. Ця сума складатиметься з прибуткового податку, субвенцій, єдиного та акцизного податку, податку на майно та інших надходжень.

Так, на освіту наступного року у Покровську планують витратити 233,5 мільйони гривень. Ці гроші будуть спрямовані на зарплату, харчування дітей та придбання мультимедійних дошок для начальних класів.

А ось медичній галузі «пощасливилося» менше. У 2020 році на покровську медицину планують виділити 42,7 мільйонів гривень, що у 4 рази менше, ніж у 2019 році. Це пов’язують з медичною рефермою, в рамках якої лікарні з 1 квітня переходять на прямі договірні відносини з Національною службою здоров’я.

З цих грошей більше половини суми піде на виплату зарплатні медичним працівникам. 1,3 мільйона гривень буде закладено на функціонування молочної кухні, 3,5 мільйона на пільгові медикаменти, 800 тисяч гривень на придбання слухових апаратів та засобів особистої гігієни для пацієнтів та 4 мільйона гривень на стоматологічні послуги для пільгової категорії населення.

Ще 2,5 мільйона гривень буде витрачено на придбання комп’ютерного обладнання для медичних закладів Покровська. У 2019 році на ці цілі вже було витрачено 2 мільйона гривень.

Що стосується соціального захисту населення, то у 2020 році 5 мільйонів гривень буде направлено на матеріальну допомогу пільговій категорії населення, 900 тисяч гривень на придбання путівок для оздоровлення дітей та 5 мільйонів гривень на пільгову підписку, компенсацію проїзду в автобусах та на залізниці, а також підтримку громадських організацій.

На спорт у майбутньому бюджеті заплановано 18,3 мільйона гривень. Так, половина цієї суми піде на виплату запрлатні тренерам. 4,5 мільйони гривень буде направлено на проведення спортивних заходів — куди саме вирішать тренери. Ще 3,5 мільйони гривень буде виділено у рамках співфінансування 50/50 на обладнання трьох мультифункціональних майданчиків — двох у парку Ювілейний та одного на території ЗОШ №4.

Одна з найбільш витратних статей міського бюджету — це витрати на житлово-комунальну сферу. Так, 23 мільйона гривень буде перенаправлено на підтримку КП «Покровськводоканал». Нагадаємо, міськводоканал заборгував КП «Вода Донбасу» десятки мільйонів гривень, через що місту вже декілька разів обмежували водопостачання. Не дивлячись на це, саме «Покровськводоканал» систематично виступає замовником різноманітних багатомільйонних розважальних заходів та купує пальне й автівки для правоохоронних органів.

11,5 мільйонів гривень буде виплачено протягом року за техніку, яке місто придбало у лізинг. 13 мільйонів гривень витратять на ремонт житлового фонду. А ось на ремонт центральних вулиць Покровська (які ремонтуються кожного року, але безрезультатно) буде виділено трохи більше 54 мільйонів гривень.

На благоустрій міста, тобто прибирання, обпилювання, заміну та оплату зовнішнього освітлення та інші послуги у міському бюджеті на 2020 рік передбачають 62,2 мільйона гривень.

Ще 7,5 мільйонів гривень буде витрачено на автономне опалення для мешканців багатоквартирних будинків по вулиці Авангардна. Будуть встановлені труби більшого діаметру, підведена газова магістраль та встановлені системи опаленні всередині квартир.

Ще 54 мільйона гривень пообіцяли розподілити на ініціативи мешканців Покровська — на програму «200-200-200», на конкурс «Кращий будинок, дім, вулиця», на міні-проекти та на «Проект-2020».

Але обговорити цей проект бюджету в повній мірі активні мешканці так і не змогли, адже після декількох незручних запитань до виконуючої повноваження міського голови Ірини Сущенко, розгляд проекту бюджету завершився та присутні перейшли до розгляду Стратегії розвитку Покровська на 2020-2025 рік.

Які напрями та сфери впровадження проектів були розглянуті, читайте у наступних публікаціях.

 

- Реклама -