Борги за водопостачання та збільшення статутного фонду «Покровськводоканалу»: про що говорили депутати на засіданні комісії з житлово-комунального господарства у Покровську

- Реклама -

Сьогодні, 28 листопада, у Покровську відбулося засідання депутатської комісії  з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, екології, охорони довкілля та благоустрою.

На порядку денному стояло лише одне питання — про збільшення статутного фонду комунального підприємства «Покровськводоканал».

Так, директор місцевого водоканалу Володимир Хижняк доповів, що на майбутній сесії депутатам пропонується підтримати проект рішення щодо збільшення статутного фонду підприємства на 5 мільйонів 634 тисячі сімдесят п’ять гривень.

Депутат Дмитро Артьомов поцікавився, з чим пов’язане таке значне збільшення статутного капіталу.

«Влітку два місяці поспіль з бюджету міста нам виділяли по 2 мільйони 300 тисяч гривень на погашення заборгованності перед КП «Вода Донбаса» за минулі роки. І зараз кожного місяця з бюджету виділяють по 500 тисяч гривень на сплату поточних платежів. Своїми силами ми взмозі зібрати тільки 2 мільйони гривень, ще 500 тисяч дає Покровська міська рада.Таким чином, кожного місяця ми сплачуємо 75% поточних платежів», — розказав Володимир Хижняк.

Поцікавилися депутати й станом заборгованості підприємства перед «Водою Донбасу». Директор «Покровськводоканалу» зазначив, що наразі підприємством готуються позови до суду щодо незаконності рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

«Коли НКРЕ підіймало тариф для «Води Донбасу» на 300%, а у тому ж році підіймало для нашого водоканалу на 51%, тоді держава запевнила, що буде компенсувати різницю. Два роки компенсації надходили, а потім надходження зупинилися. Нам пояснили, що в державі немає коштів. І почав рости борг», — зазначив директор «Покровськводоканалу».

З 63 мільйонів гривень за водопостачання й 34 мільйонів за стоки, які «Покровськводоканал» заборгував «Воді Донбаса», відповідальність міської ради складає 33-34 мільйони гривень. Це той борг, який утворився з 1 вересня 2018 року, коли виконком Покровської міської ради прийняв новий тариф.

До того ж на засіданні депутатської комісії було зазначено, що минулого місяця заборгованість мешканців Покровська за водопостачання зросла на 9%.

Заслухавши доповідача, депутати проголосували за винесення цього питання на майбутню сесію Покровської міської ради.

 

- Реклама -