«Випадків побиття журналістів в Донецькій області побільшало», — Інститут масової інформації

За перше півріччя 2019 року Інститут масової інформації зафіксував два випадки порушення прав журналістів у Донецькій області. А ось друге півріччя ознаменувалося для журналістів Донеччини чотирма випадками погроз та побиття представників ЗМІ.

На парламентських виборах, які відбулися у липні цього року, було зафіксовано два випадки перешкоджання журналістській діяльності. У Бахмуті члени виборчої комісії перешкоджали журналістці, яка виявила факт порушення при підрахунку голосів. А ось у Покровську члени окружної виборчої комісії й зовсім ухвалили постанову про позбавлення представників ЗМІ та інших суб’єктів виборчого процесу права присутності на засіданнях.

Також у серпні було зафіксовано два випадки побиття журналістів на Донеччині. І якщо у Маріуполі у журналістів регіонального телеканалу «Сігма» пошкодили лише техніку, то у Покровську все було значно серйозніше.

Нагадаємо, 1 серпня політтехнолог Руслана Требушкіна Віталій Вербицький, разом з молодиками, побили оператора Телебачення «КАПРІ», розбили камеру та корпоративний мобільний телефон журналістки.

«У Бахмуті, Покровську та Маріуполі змінилися слідчі, наразі ведуться слідчі дії, рішення у справах не ухвалено. Загалом слідчих можуть змінювати з багатьох причин: відпустка, вища компетентність того чи іншого слідчого або побажання самого позивача. Саме в цих випадках це було рішення керівництва, але,  згідно із законодавством, я не можу розголошувати інформацію, тому за подробицями до них», – розповів на зустрічі Юлії Гаркуші, регіональній представниці ІМІ, Андріан Гоменюк, слідчий ГУНП в Донецькій області.

Як наголошують в Інституті масової інформації, справи, що стосуються порушення прав журналістів, довго розслідують, вони мають невисокий рівень розкриття, розгляд таких справ затягується і часто-густо в порушниках – працівники міських рад, депутати та їхні представники.

Отже, чи будуть покарані ті, хто порушує права журналістів, ламає їх техніку та влаштовує справжню травлю, покаже час. Але дуже хочеться вірити, що працівники правоохоронних органів будуть об’єктиві й неупереджені при розгляді цих справ.

- Реклама -