Покровськ посів 89 місце у рейтінгу прозорості сотні міст України

Вчора, 16 квітня, у Покровську, за підтримки програми USAID/ ВзаємоДія, було проведено презентацію «Прозорий Покровськ: виклики та перспективи». 

Так, у ході заходу стало відомо, що у рейтингу прозорості сотні найбільших міст України за 2018 рік, Покровськ посів лише 89 місце, набравши 27,6 балів зі 100 можливих.

Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України був створений для посилення мотивації українських міст ставати більш прозорими, підзвітними та зацікавленими. Він був розроблений аналітиками Transparency International Україна та Інституту Політичної Освіти у рамках проекту «Розбудова прозорості у містах України».

Так, цей рейтинг складається з 91 показника у тринадцяти сферах відповідальності місцевоі влади: інформація про роботу органів місцевого самоврядування; доступ та участь громадськості в прийнятті рішень; кадрові питання; закупівлі; житлова політика; бюджетний процес; фінансова та матеріальна допомога і гранти; професійна етика та конфлікт інтересів; землекористування та будівельна політика; соціальні послуги; комунальні підприємства; комунальне майно; освіта.

Нагадаємо, у 2017 році Покровськ у цьому рейтингу посів 78 місце, а вже у рейтингу за 2018 рік опустився на 11 позицій. Проте у рейтингу прозорості піднявся сусідній Мирноград, який у 2017 році займав другу позицію з кінця списку, а за підсумками минулого року опинився на 78 сходинці.

Представники програми Прозорі міста / Transparent Cities надали можновладцям та мешканцям Покровська декілька порад щодо підвищення прозорості та підзвітності у місті.

Та чи стануть місцевій владі в нагоді ці поради? Чи мер та його команда продовжать політику «замовчування» та «приховування», розподілу бюджетних коштів поміж своїх підприємців та ігнорування дійсно нагальних проблем міста, прикриваючись тренінгами, святами та ось такими заходами.

- Реклама -