«Хлопці! Дайте ради містам, не займайтесь гігантоманією»: Павло Жебрівський розповів про децентралізацію у Покровську

У ході свого останнього візиту до Покровська губернатор Донецької області Павло Жебрівській відповів на запитання місцевих журналістів. Серед іншого представники ЗМІ поцікавились про ситуацію з децентралізацією.

«План єдиний. Я вже казав, і Требушкіну, і Брикалову, і Шишко. На сьогоднішній день потрібно знати, що ми на тих чи інших посадах є тимчасовими. Ми прийшли, рано чи пізно, хтось на підвищення піде, хтось піде в народне господарство, хтось ще кудись піде. Але ми маємо залишити після себе слід. Робота, з приводу того, що буде єдина громада Покровськ, Мирноград і Покровський район не працює, і це формування не буде працювати. Формула буде працювати та, яка є в перспективному плані: Покровська громада, Мирноградська громада і Новотроїцька громада. Тобто, буде одна сільська і дві міські громади. З цього приводу з міськими головами неодноразово була розмова: «Хлопці! Дайте ради містам, не займайтесь гігантоманією». Гігантоманія ні до чого не приведе. Краще показати, навести лад, зробити яскравим місто Покровськ. Коли воно об’єднається, десь буде тисяч 100 жителів. І повірте, якщо ми реалізуємо проект, який я задумав, то насправді більше і не потрібно. Я не думаю, що місту потрібно займатися сільським господарством. Це зовсім інша філософія. Це зовсім інше життя. Це зовсім інші підходи. Це зовсім інша ментальність. І через це, просто «объять необъятное» — це шлях в нікуди. І коли ми розробляли це все, ми хотіли збалансувати економічний потенціал всіх трьох громад. Щоб не було так, як Попандопало, — сказав Павло Іванович. – Зрозуміло, що хочеться багато. Зрозуміло, що хочеться найсмачніші населенні пункти з найбільшим кешем отримати громаді. Але потрібно, коли сам їси, і поряд повинні їсти, не бути голодними, бо відберуть. І через це – це збалансованість економічна, територіальна, філософічна і закладена якраз в оцих трьох громадах».

За словами Павла Жебрівського, вибори намічені на жовтень. Про те, до якої громади приєднається Родинське губернатор не сказав.

Нагадаємо, що за перспективним планом, наданим Донецькою обласною адміністрацією, Родинське повинно об'єднатися з Мірноградом. Однак, в квітні 2017 року жителі шахтарського містечка висловили своє рішення вступити в об'єднану громаду з центром у Покровську. Неодноразово відбувалися зустрічі керівництва міста та жителів, на яких обговорювалося питання майбутнього об'єднання громад. У Покровську завіряли, що Родинське об’єднається з ним. Була створена робоча група, і наприкінці року проведено декілька зустрічей між представниками громад.

Чи почує Покровська міська влада жителів Родинського, та яким буде результат децентралізації, покаже час.