У Покровську на обладнання двох модульних котельних накладено арешт

30 вересня ухвалою Печерського районного суду Києва було задоволено клопотання Генеральної прокуратури та накладено арешт на обладнання двох модульних котельних, які розташовані у Покровську в селищі динасового заводу.

Про це повідомляється на сайті «Наші гроші».

Нагадаємо, котельні почали облаштовувати восени 2018 року по вулицям Заводська та Таманова. Мешканці вулиці Заводська виступили категорично проти опалення цілого мікрорайону модульною котельнею, адже досвід загальноосвітніх шкіл продемонстрував, що ці котельні не можуть впоратися з обігрівом приміщень.

Але заперечення мешканців місцеві можновладці не взяли до уваги та продовжили облаштування теплопункту. У 2018 році комунальне підприємство «Управління міського господарства» уклало два договори з ТОВ «АЛЬТЕРНАТИВА-В» на облаштування теплопунктів на загальну вартість понад 56,5 мільйонів гривень.

Будівництвом цих котельних зацікавилися у прокуратурі. Правоохоронцями було встановлено, що переможець двох тендерів ТОВ «АЛЬТЕРНАТИВА-В», купило котельні у двох підприємств — ТОВ «КРАФТ ІНВЕСТ ГРУП» (22,25 мільони гривень) та ТОВ «СКРОЛ БУД» (22,98 мільони гривень).

При цьому виробником цих котельних виступило ТОВ «ЕКО-МОДУЛЬ — УКРАЇНА» з Харкова, яке вже добре відомо у Покровську. Адже саме це підприємство виконувало роботи з встановлення блочних модульних котельних на території загальноосвітніх та лікувальних закладів Покровська, на що з бюджету міста було витрачено понад 30 мільонів гривень.

Варто відзначити, що ТОВ «ЕКО МОДУЛЬ — УКРАЇНА» продало котельні цим фірмам по майже вдвічі нижчій ціні — по 10,69 мільона за кожну.

Правоохоронці допитали директора «ЕКО МОДУЛЬ — УКРАЇНА», яким є Євген Паляничко, та він розповів, що за угодами про продаж коленьних, вони перейдуть у власність покупців тільки після повного розрахунку за них. На даний час покровські комунальники сплатили не всю суму вартості й тому котельні залишаються власність фірми-виробника.

Таким чином, слідство має підстави вважати, що ТОВ «АЛЬТЕРНАТИВА-В» поставила в Покровськ обладнання, що належить третім особам, а отримані кошти було привласнено. При цьому, посадовці комунального підприємства «Управління міського господарства» були у змові з фірмою ще на моменті безпідставного завищення ціни товару. Через фірми-транзетери отримані від комунальників кошти переведені в готівку, сума заволодіння бюджетними коштами склала 36,84 мільйона гривень.

За даними Офіційного порталу публічних фінансів України, від покровських комунальників в кінці минулого року «АЛЬТЕРНАТИВА-В» отримала чотири платежі на загальну суму 39,54 мільйона гривень. Цього року фірма не отримувала коштів по угодах про реконструкцію теплопунктів в Покровську.

 

 

- Реклама -