Неякісні ремонти та завищені ціни: скандально відомий підприємець планує ремонтувати лікарню у Родинському

- Реклама -

Протягом останніх двох років у Родинському ведуться активні роботи з ремонту об’єктів соціальної сфери. Дитячі садки, школи, міська лікарня – безумовно, все це потребує капітального ремонту. Але те, яким чином ці ремонти проводяться, викликає масу питань.

Кілька днів тому до Родинської міської ради надійшли документи від керівництва міської лікарні на ремонт покрівлі. Так як лікарня є комунальною власністю міста, перед підписанням договору головний лікар медичного закладу повинен погодити свої дії з керівником міста.

Підрядна фірма, яка буде виконувати ці ремонтні роботи, за «доброю» традицією є наближеною до покровської влади, інакше як пояснити те, що не дивлячись на неякісні роботи, саме ця ФОП продовжує отримувати багатомільйонні договори від Житлово-комунального відділу, відділу освіти, КП «Управління міського господарства» та інших.

Окрім того, саме цей підприємець, Віталій Шишенко, взимку минулого року виконував зовнішні роботи з утеплення фасаду у родинській музичній школі. Обсипана штукатурка та потріскані стіни – ось весь результат його ремонту за майже 1 мільйон 300 тисяч гривень.

Вивчивши документи, родинські можновладці побачили, що суми на роботи та матеріали вищі від ринкових у два, а іноді й у три рази. Наприклад, 1 кубічний метр брусу четвертого ґатунку за договором коштує більш ніж 8 тисяч гривень,  у той час, як така ж деревина на одному з будмайданчиків нашого міста коштує 4 тисячі гривень, не кажучи вже про оптові ціни при закупівлі цього матеріалу.

Сьогодні, 1 листопада, в.о. родинського міського голови Катерина Андрійченко, разом із депутатами, поспілкувалися з головним бухгалтером міської лікарні. Як виявилося, Наталя Батрак жодної цифри в очі не бачила, так як «рабочий день 8 часов и я не успеваю все смотреть». Тому жінка відправила фінансову документацію завгоспу, яка в свою чергу передала папери на розгляд родинському виконкому, сподіваючись на те, що й так пройде.

Почути розбірливої відповіді від головного бухгалтера родинські можновладці так і не змогли. Спочатку жінка запевняла їх, що усі цифри, які вона щойно побачила, її цілком влаштовують. Потім відповіла, що буде зв`язуватись з підрядником та уточнювати суми.

«Ми за те, щоб ремонти робилися. Але ми й за те, щоб вони проводилися якісно та за реальними цінами. Це бюджетні гроші, і кожна копійка повинна використовуватися раціонально. А у нас виходить, що гроші виділяються, роботи виконуються абияк, а потім знову на ці ж об`єкти виділяють кошти», — відзначила в.о. родинського голови Катерина Андрійченко.

Члени комісії звернули увагу й на стан фасаду, який було отремонтовано минулого року. Неякісно зроблені укоси, обсипана штукатурка, зруйновані цоколі… Але керівництво лікарні, яке приймало ці роботи та підписувало акти виконаних робіт, це зовсім не дивує й не турбує.

Скільки ще будуть продовжуватись неякісні ремонти за гроші платників податків Покровська та Родинського? І коли правоохоронні органи нарешті звернуть увагу на такі шокуючи факти розпилу бюджетних коштів та притягнуть до відповідальності тих, хто протягом двох років збагачується на халтурних ремонтах?

- Реклама -