«Селидіввугілля»: ситуація загрозлива

- Реклама -
На шахтах державного підприємства «Селидіввугілля» склалася критична ситуація із забезпеченістю підземних працівників засобами індивідуального захисту. Про це йдеться у зверненні голови місцевої організації НПГУ міст Селидового та Новогродівки Віктора Трифонова, яке він адресував прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману. 
Як повідомляє kvpu.org.ua, у листі зазначається, що зокрема бракує ізолюючих саморятівників, кількість яких на кожній шахті має бути також ж як і чисельність підземних працівників.
«На даний час за потреби 6009 саморятівників, фактично у наявності залишилося лише 3037 одиниць, тобто забезпеченість становить 50%, а до кінця поточного року, у зв’язку із закінченням терміну експлуатації значної кількості саморятівників, зменшиться до 40%», — наголошується у зверненні.
Така ситуація склалася майже у всіх вугледобувних підприємствах України. Причина ж криється у тому, що Донецький завод гірничорятувальної апаратури, який був монополістом з виробництва шахтних ізолюючих саморятівників, залишився на непідконтрольиій території, а з квітня цього року переніс своє виробництво до Туреччини (м. Ізмір).
Державна служба з питань праці через недостатню забезпеченість шахт ізолюючими саморятівниками ДП «Селидіввугілля» відмовила у погодженні програми розвитку гірничих робіт на II півріччя 2017 року. А це у свою чергу може призвести «до повної зупинки вугледобувних підприємств та ставить під загрозу енергетичну незалежність держави і загрожує соціальним вибухом у шахтарському регіоні» — акцентується у зверненні.
Зазначається, що вартість одного саморятівника становить близько 9,5 тис. грн, а відтак для забезпеченості підземних працівників ізолюючими саморятівниками потрібні занадто великі для підприємства кошти, а саме — 38 млн грн. Тому главу уряду просять посприяти у вирішенні питання щодо виділення необхідних ресурсів на придбання засобів індивідуального захисту.
Нагадаємо, що нещодавно за втручанням прокуратури скасовано незаконні тендери ДП «Селидіввугілля» та попереджено використання понад 4,5 млн грн бюджетних коштів.

- Реклама -