Бейбі-бокси на Донеччині: хто з матусь не отримає грошової компенсації

Найближчим часом жінки, які народили у 2018-2019 роках, отримають компенсації за бейбі-бокси. Про це сьогодні під час щоденного брифінгу повідомив голова Донецької ОДА Павло Кириленко.

«Ми закриваємо це питання силами області. Вчора мною було підписано розпорядження про виділення з обласного бюджету 46,2 мільйонів гривень. Жінки, які народили дітей з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2019 року, отримають грошову компенсацію за неотримані бейбі-бокси», — наголосив Павло Олександрович.

Усього в Донецькій області гроші отримають 14 тисяч 200 молодих матусь. Допомога на одну дитину буде складати 3 тисячі 250 гривень. Така вартість пакунку малюка була визначена за документами Міністерства соціальної політики.

Як вже зазначалося, компенсацію не отримають матусі, які народили у 2020 році. З’ясувалося, що програма видачі бейбі-боксів у цьому році вже не діє. Вона буде переформатована й переглянута безпосередньо Урядом.

Нагадаємо, видавати пакет малюка породіллям планували вже з 1 вересня 2018 року. У так званому бебі-боксі є все необхідне: підгузники, одяг для малюка, кілька пелюшок, шапочки, термометр, пляшечка, соска, дитяча косметика, матрац і тепла ковдра, література для батьків, засоби для матері на період лактації, а також пачка презервативів. Але у Донецькій області з початку дії програми так і не було видано жодного пакунку через вбачання керівництвом області корупційної складової під час закупівель .

- Реклама -