Антимонопольний комітет України проводить розслідування щодо одного з тендерів на ремонт доріг у Покровську

У квітні 2019 року житлово-комунальний відділ Покровської міської ради оголосив тендер на поточний ремонт доріг у приватному секторі. Очікувана вартість робіт тоді склала близько 2 мільйонів гривень. Зараз стосовно цього тендеру перевірку проводить Антимонопольний комітет України.

Так, у вищезазначеному тендері прийняли участь два підприємства — ТОВ «МИРЕМСТРОЙ» та ТОВ «ДОН БРИКЕТ». Обидва дуже «відомі» у Покровську, адже обидва наближені до колишнього мера Руслана Требушкіна та постійно отримують багатомільйонні підряди від місцевої влади.

ТОВ «МИРЕМСТРОЙ» зареєстровано у місті Мирноград, керівник — Деніс Щеніков. Серед засновників зазначена Олена Стреляна, яка також є одним з засновників ще кількох фірм, які займаються ремонтом доріг у Покровську: ТОВ «МІРЕМБУД», ТОВ «СТРОЙЛІДЕР ПЛЮС» та ТОВ «ТЕХНОДОРСТРОЙ».

За час своєї «співпраці» з різними структурними підрозділами Покровської міської ради, підприємство отримало 140 підрядів на загальну суму більше 26 мільйонів гривень.

ТОВ «ДОН БРИКЕТ» вже не один рік «успішно» ремонтує дороги в Покровську. Зареєстровано в Мирнограді, директором є Олександр Москаленко, який, згідно з даними з відкритих джерел, крім цієї фірми керує ще 34 організаціями. Що примітно, за юридичною адресою «ДОН БРИКЕТА» також знаходяться відомі в Покровську фірми з ремонту доріг ТОВ «ЄВРОДОР-1», ТОВ «ДОР СТРОЙ», ТОВ «МІРЕМБУД» та конкурент у закупівлі на 2 мільйони — ТОВ «МИРЕМСТРОЙ».

Співпрацює «ДОН БРИКЕТ» з міською радою досить давно — з 2016 року. За цей час Житлово-комунальний відділ уклав з фірмою 107 договорів на загальну вартість майже 18,5 мільйонів гривень.

Так, в ході здійснення державного контролю за дотриманням законодавства під час проведення торгів Антимонопольним комітетом України було виявлено ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

За результатами аналізу документів, було встановлено, що під час підготовки пропозицій конкурсних торгів ТОВ «МИРЕМСТРОЙ» та ТОВ «ДОН БРИКЕТ» узгодили між собою умови участі у конкурсній процедурі.

Розслідування у справі триває.

Дуже тішить той факт, що контролюючі органи, нарешті, звернули увагу на «сімейно-дружні» підряди, які процвітають у Покровську. Хочеться вірити, що перевірка цього тендеру стане добрим початком у розслідуванні багатьох інших фактів, про які вже неодноразово говорили журналісти. І, можливо, колись у Покровську розпочнуть проводити тендери відкрито й прозоро, заощаджуючи гроші громади, а не розсовуючи їх по кишеням прибічників місцевої влади…

 

- Реклама -