На Донеччині презентували пункти для стерилізації безпритульних тварин

Вчора, 6 листопада, у Краматорську презентували стерилізаційні пункти для безпритульних тварин. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук повідомив директор Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА Сергій Натрус.

Так, у цих пунктах тварин будуть стерилізувати, вакцинувати, а після реабілітації відпускати на вулицю. Вартість одного такого пункту коливається від 800 тисяч до 1 мільйона гривень. Будувати їх планують за рахунок обласного екологічного фонду.

Такі пункти можуть з’явитися в усіх містах та селах Донецької області, голови яких подадуть до Департаменту екології необхідні заявки. Однак є необхідні умови для отримання такого «будиночку» для тварин: ділянка з асфальтованим або відсипаним під’їздом, підвод до водопостачання, водовідведення та електропостачання, а також наявність санітарної зони в 100-метровій близькісті до комплексів.

Як повідомив Сергій Натрус, наразі всім громадам, містам та селам були розіслані листи з пропозиціями встановити такі стерилізаційні пункти. Заявки від голів міст, селищ та ОТГ приймаються до 15 листопада.

Нагадаємо, у Покровську проблема безпритульних тварин вже не перший рік стоїть дуже гостро. У квітні 2017 року депутатами на сесії було прийняте рішення про будівництво притулку. Потім, у вересні 2018 року, керівництву КП «Управління міського господарства» було доручено придбати переносний розплідник. Але всі ці спроби врегулювати чисельність безхатніх тварин так і залишилися лише на слов. Проте можновладці вважають доречним виділяти сотні тисяч гривень для приватних підприємців, які відловлють тварин. 

- Реклама -