Влада Покровська придбала пам`ятник Тарасу Шевченку за 2,5 мільйони гривень

Епопея із встановленням пам`ятника українському поету Тарасу Шевченку, вочевидь, добігає свого кінця. 2 травня в системі публічних закупівель Прозорро було оголошено тендер та повідомлення про намір укласти договір із скульптором Петром Антипом.

Так, житлово-комунальний відділ Покровської міської ради, в особі начальника Олени Юзипович, оголосив тендер на придбання витвору мистецтва — скульптурної композиції, присвяченої Т.Г. Шевченку у заслуженого художника України Петра Антипа.

Встановити пам`ятник видатному українському поету в Покровську намагаються вже не перший рік. Увіковічити Шевченка в нашому місті захотіли два скульптори — Петро Антип та Олександр Кушнір.

Перший скульптор, який, до речі, є автором пам`ятника Миколі Леонтовичу, заручившись підтримкою місцевої влади, побував майже у всіх навчальних закладах та комунальних установах, де презентував свій варіант пам`ятника.

А на початку квітня стартувало опитування городян, яке тривало декілька тижнів. Як зазначає місцева влада, саме варіант Петра Антипа найбільш прийшов довподоби мешканцям Покровська.

У квітні, під час проведення 64-ї сесії Покровської міської ради, на пам`ятник Кобзарю з місцевого бюджету вже було виділено 2,5 мільони гривень. Дехто з депутатів тоді відзначив, що виділяти гроші на пам`ятник, остаточний варіант якого ще не прийнятий, не доцільно. Але тоді рішення було прийняте більшістю депутатів.

За дивним збігом обставин, скульптурна композиція, створена Петром Антипом, коштує саме 2,5 мільйони гривень. Ні копійкою більше, ні копійкою менше. Здається, мер Покровська та його команда зробили все для того, щоб ці мільйони дісталися саме цьому скульптору, який вже став для них «добрим другом».

Згідно інформації у системі Прозоро, пам`ятник Тарасу Шевченку має бути встановлений до 31 грудня 2019 року. Коли ж насправді встановлять композицію, який вигляд вона матиме та чи буде вона довподоби мешканцям Покровська, побачимо згодом.

- Реклама -