20-річна епопея продовжується: у Покровську обговорювали варіанти пам’ятника Шевченку

- Реклама -

Вчора, 28 листопада, у приміщенні Центральної бібліотеки імені Т.Г.Шевченка відбулась зустріч представників громадськості зі скульптором Петром Антипом, який вже працював у Покровську і створив монумент Миколі Леонтовичу. На цей раз мета зустрічі — обговорення можливих варіантів пам’ятника Тарасу Шевченку.

«Пам’ятники Шевченку встановлені в усьому світі, в багатьох великих містах, університетах. І практично скрізь його представляють як воїна, борця, мудрого і старого філософа, — розповів Петро Антип. – Я не хотів повторювати вже реалізовані рішення та вирішив зобразити Шевченка в той період, коли він сам навчався в академії, європейцем в гарному костюмі – адже саме таким він і був».

На розгляд мешканців Покровська було представлено 2 варіанти монументу. Матеріал з якого планується виконати пам’ятник — бронза та граніт, або ж бронза та стійке вітражне скло. Запланована висота — 2 метри 20 сантиментів.

Автор зазначив, що будь-який варіант, який виберуть покровчани, може бути доопрацьований з урахуванням всіх зауважень і пропозицій.

Також планується розглянути проект скульптора Олександра Кушніра. Варіанти пам’ятника будуть винесені на обговорення в трудових колективах.

Нагадаємо, ситуація з встановленням пам’ятника Кобзарю триває вже близько двадцяти років. За словами заступника міського голови Юрія Третяка, проект має бути реалізований вже навесні, а саме до Дня народження Кобзаря — 9 березня.

- Реклама -