Бурхливі обговорення та позов до суду: у Добропіллі продовжується боротьба із завищеними цінами на тепло

Вчора, 20 березня, у Добропіллі відбулася чергова 55 сесія міської ради. Серед багатьох питань життєдіяльності міста особливо бурхливі обговорення викликало питання з підвищення тарифів на тепло.

Нагадаємо, боротьба за тарифи на тепло триває в Добропіллі вже не перший рік. А 12 вересня 2018 року виконкомом Добропільської міської ради було прийняте рішення про підвищення вартості тепла для мешканців та підприємств міста.

Ініціативні мешканці та депутати неодноразово виходили на акції протесту проти цього рішення. А у жовтні була створена комісія, яка мала дослідити, чи дійсно підвищення тарифів було економічно обґрунтованим.

Перевірка тривала не один місяць. Про її результати вчора на сесії розповів секретар Добропільської міської ради Володимир Плетньов:

«Комісія детально вивчила всі розрахунки статей витрат підприємства «Добро»: паливо, електроенергія, водопостачання, транспорт та інші. І ми дійшли висновку, що тарифи, затверджені рішенням Добропільського виконкому, є економічно обґрунтованими. Скажу, навіть, так: вартість 1 гігакалорії в нашому місті значно нижче, ніж необхідно. Тому нам було надано рекомендації привести тарифи згідно з витратами».

Також на сесії повідомили, що 14 березня у Донецькій обладміністрації відбулася нарада з очільником області Олександром Куцем, якому були надані усі розрахунки по тарифам. На нараді було наголошено, що вартість тепла у місті Добропілля наразі покривається не в повному обсязі і є найнижчою у Донецькій області.

Скріншот з відеозапису сесії Добропільської міської ради

Ця інформація викликала бурхливі обговорення серед депутатів. Представники влади наголошували на тому, перед тим, як підіймати тариф, необхідно було модернізувати котельні, теплотраси, адже зношеність їх наразі дуже велика, що призводить до втрати тепла.

Активні мешканці міста вже подали позов до суду, для того, щоб оскаржити рішення виконкому Добропілля. 1 квітня у Слов`янську відбудеться перше засідання суду по цій справі. І якщо рішення виконкому буде скасовано, абонентам КП «Добро» зможуть перерахувати сплачені ними кошти.

- Реклама -