Енергетики прокоментували ситуацію з відключенням від електроживлення КП «Вода Донбасу»

З 1 квітня 44 споживача-юридичні особи мають бути відключені від електроживлення. Про це постачальник «останньої надії» (ДП «Укрінтеренерго»)  офіційно повідомив операторів системи розподілу ДТЕК Донецькі Електромережі, ДТЕК Високовольтні мережі, ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля.
В Донецькому регіоні клієнтами ДП «Укрінтеренерго» стали  комерційні структури,  державні та комунальні підприємства, що забезпечують життєдіяльність області.
Станом на 20 березня 2019 року, кандидатами на відключення  є 44 організації, які не уклали договір з новим  електропостачальником. Серед них КП «Компанія «Вода Донбасу», що забезпечує водою Донецьку та Луганську області.
Згідно закону, постачальник «останньої надії» (ПОН) не мав права відмовити в укладанні договору та  був зобов’язаний надавати послуги з постачання електроенергії, але не більше ніж 90 днів, тобто з 1 січня по 1 квітня 2019 року. Далі ПОН має ініціювати припинення електропостачання споживачу, якщо за 3 місяці клієнт не вибрав собі постачальника електроенергії та не уклав з ним договір на ринкових умовах.
В нових умовах ринку оператор системи розподілу (ОСР) просто зобов’язаний негайно виконати припис та припинити електропостачання споживачу, отримавши від постачальника «останньої надії» заявку про відключення споживача.
Нагадаємо, підрозділи КП «Компанія «Вода Донбасу» Покровське, Слов`янське, Маріупольське та Часовярське регіональні виробничі управління отримали повідомлення про відключення електроенергії від ДПЗД «Укрінтеренерго» і ПАТ «ДТЕК ПЕМ – Енерговугілля» з 1 квітня 2019 року. Загальний борг цих підприємств наразі складає більше 1 мільярда гривень.
- Реклама -