На Донеччині створений регіональний штаб по контролю за стягненням аліментів

У Донецькій області створений регіональний штаб по контролю за стягненням аліментів. Про це повідомляється на сайті Головного територіального управління юстиції Донеччини. 

«Всі у кого є питання щодо захисту прав дитини на утримання телефонуйте на «гарячу лінію» 073 016 07 00. Спеціалісти юстиції допоможуть вирішити Ваші питання»,  — йдеться у повідомленні.

Відмітимо, що в Україні вступив в силу закон про санкції відносно неплатників аліментів. Одними з головних нововведень стали посилені покарання за несплату аліментів.

Так, згідно з новим законодавством, якщо борг по оплаті аліментів перевищив суму платежів за 6 місяців, неплатнику загрожує:

— заборона на виїзд за кордон;
— заборона на використання зброї (в тому числі і пневматичного);
— заборона на полювання;
— заборона на водіння авто (виняток передбачено для військових під час мобілізації та учасників АТО, якщо це є для них способом заробітку або ж авто використовується в зв'язку з інвалідністю);
— призначення двох місяців соцпраці (оплата на погашення заборгованості, під виняток потрапляють інваліди, вагітні, жінки старше 55 років і чоловіки старше 60 років).
У реєстрі боржників, який Мін'юст оприлюднив минулого тижня, вже понад 160 тисяч імен. За даними відомства, не отримують аліментів від батьків щонайменше півмільйона дітей.

- Реклама -