Закон про реінтеграцію Донбасу: Вадим Черниш розповів про основні моменти

Верховна Рада України 18 січня прийняла закон про реінтеграцію Донбасу. У другому читанні за законопроект проголосували 280 нардепів. Під час свого робочого візиту до міста Покровськ міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш визначив основні моменти для місцевих журналістів.

«В цьому законі головних 3 компонента. Найбільший або дискусійний — це суто військова організація і управління в межах цих територій. І там дуже чітко виписані нові системи, як здійснюється керівництво і управління у сфері військовій і сфері безпеки. Відповідно до того — права військовослужбовців, працівників правоохоронних органів і так далі.

Друга частина – це політична. Визнання законом агресора і ціла низка питань, посилання на статут ООН і так далі.

Третя частина – це безпосередньо інтеграційні зусилля або напрямки, по яких має бути комунікація між людьми, які проживають на підконтрольній території і на непідконтрольній. В цій статі передбачено, що треба зберігати соціально-економічні, культурні і інші зв’язки між громадянами, які, нажаль, опинилися по обидві сторони лінії зіткнення. Також в цьому законодавстві щодо реінтеграції передбачено, що два види документів можуть бути визнані державою Україна — це документ, який посвідчує  факт народження та смерті, але процедура ще не визначена у законі, як це має бути. І також є два посилання на необхідність Кабінету Міністрів затвердити порядок перетину, переміщення товарів через лінію зіткнення. Мова про вантажі, які заборонені по рішенню Ради нацбезпеки, не йдеться. Тому що на тому боці підприємства захоплені. Ми ж не можем мати відносини із загарбниками і рейдерами, фактично організованими злочинними угрупуваннями. Тому для громадян буде збережена можливість перевозити товари, але в законі є посилання, що Кабінет Міністрів має затвердити цю постанову. Також є певна процедура погодження військовими та Службою Безпеки, але, нажаль, ми не бачили остаточну редакцію закону», — заявив Вадим Черниш.   

- Реклама -