В Мирнограді вшанували пам’ять Олекси Тихого

В бібліотеці — філії №1 ЦБС відділу культури Мирноградської міської ради було проведено тематичний захід “Шлях до свободи”, присвячений 91-й річниці з дня народження патріота-дисидента Олекси Тихого.
Завідуюча бібліотекою-філією №1 Наталія Боброва та учні 11-А класу ЗОШ №10 провели короткий екскурс сторінками життя Тихого. Присутні переглянули документальний фільм «Хочу бути українцем», з якого дізналися про історію життя та діяльності дисидента-земляка. Ведучі заходу познайомили дітей і дорослих з літературною спадщиною Олекси.
Захід відвідали керівники міста, настоятель Петропавлівського храму Отець Іван (Василенко), громадській діяч Анатолій Тищенко.
З 20 січня в бібліотеці працює пересувна виставка «Олекса Тихий – символ українського Донбасу». Відвідало виставку близько 150 чоловік. Були присутні мешканці міста та учні загальноосвітніх шкіл. 
Цю акцію, організовану Донецькою облдержадміністрацією, підтримали всі міста і селища Донецької області, в тому числі, Мирноград, який прийняв естафету від міста Покровськ.  
До уваги відвідувачів на постерах представлені унікальні фотодокументи, на яких увесь життєвий шлях Олекси Тихого – дитинство, юність, педагогічна діяльність, період ув’язнення у таборах, документи з судового процесу над Тихим, що відбувався у Дружківському суді, фото з перепоховання у Києві 1989 року. Багато матеріалів на виставці презентовано вперше, листи та світлині надав син Тихого — Володимир, частину передав журналіст Євген Фіалко, який понад 20 років вивчає доробок донецького педагога та правозахисника.
«Відвідувачі виставки почули не тільки біографічні дані нашого земляка, а й побачили його як талановитого публіциста, послідовного правозахисника. В одному з листів із заслання Тихий написав пророчі слова «Істина завжди перемагає — правда, іноді після смерті». І саме ця виставка і довела, що його не забули», — повідомила Наталія Боброва.

- Реклама -