Голова Добропільської райради звітувала про роботу

Сьогодні, 22 грудня, на черговій 22 сесії Добропільської районної ради, її Тамара Бєлянкіна звітувала про свою роботу.
За її словами, райрада виступає в якості засновника комунальних підприємств, установ району, тож було ініційовано привести у відповідність до законодавства статути цих установ. В нових редакціях затверджено статути ДЮСШ, КЛПЗ та 8 загальноосвітніх шкіл.
З ініціативи районної ради 12 представників району взяли участь у тренінгу з написання проектів розвитку, що дало можливість ознайомитися з умовами отримання грантів на проекти. Після тренінгу громадська організація села Криворіжжя за сприяння районної ради написала проект та отримала грант на суму 50 тис. грн. В результаті чого у Криворізькій сільській раді створено ігровий простір для дітей.
Завдяки участі у тренінгу «Від ідеї до справи», в рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий
розвиток, орієнтований на громаду», в Ганнівській громаді було реалізовано ідею будівництва душової та роздягальні біля волейбольного майданчика, де молодь може активно проводити своє дозвілля.
Відповідно до Програми національного обміну, за ініціативи районної ради, делегація Добропільського району мала можливість відвідати інші регіони країни та перейняти успішний досвід роботи Ковельського району Волинської області, Заліщицького району
Тернопільської області, Великоберезнянського району Закарпатської області.
Районна рада з 2016 року є членом Асоціації районної та обласної рад, а голова районної ради входить до складу Президії Асоціації. Відповідно до повноважень районна рада працює над розвитком співпраці і співробітництва між різними регіонами України. Підписано угоди про співробітництво з Заліщицьким районом Тернопільської області, Ковельським районом Волинської області, Великоберезнянським районом Закарпатської області.
«Необхідно розробити механізм для виїзду дітей за межі району, механізм відшкодування витрат на оздоровлення. Є над чим працювати, а поки тільки спостерігаємо як діти з інших районів Донецької області вже два роки подорожують та оздоровлюються в західних регіонах України», — підкреслила Тамара Бєлянкіна.
Також вона закликала поширювати взаємодії з територіальними громадами, органами місцевого самоврядування, районними службами, управліннями, відділами райдержадміністрації. Для цього треба приділити увагу питанням комп’ютеризації, забезпечення працівників сучасною оргтехнікою, якісного підключення сільських рад до Інтернет-мережі, встановлення ліцензованого програмного забезпечення, антивірусних баз, створення належних умов праці, запровадження електронного документообігу.
«Ми поставили перед собою завдання активізувати громадськість, підтримувати і розвивати ініціативи самих людей щодо участі у спільних справах, залучити молодь до впровадження соціальних проектів в сільській місцевості, — нагадала голова райради. — Для цього, в першу чергу, оголосили конкурс міні-проектів та конкурс молодіжних
ініціатив. З районного бюджету на ці конкурси було виділено 150 тис. грн. Треба сказати, що за малі кошти ми отримали великий ефект».
Так, в конкурсі міні-проектів було реалізовано такі проекти:
— проект «Майстерня Монтессорі», завдяки якому було придбано дидактичний матеріал
та обладнання зони розвитку в ДНЗ «Малятко» смт Святогорівка;
— проект «Водограй», який дозволив Світлівському БНТ та дитячо-юнацькій спортивній
школі відновити соціальну інфраструктуру та покращити санітарно-гігієнічний рівень
(забезпечення водою, заміна сантехніки, встановлення водонакопичувальних і водонагрівних
баків, душової кабінки);
— проект «Озеленення та благоустрій парку молоді та спорту в с. Добропілля», завдяки
якому було придбано саджанці і кущі та висаджено їх на території парку.
Додатково на реалізацію цих проектів було залучено коштів у сумі 205 915 грн.
В конкурсі міні-грантів було реалізовано проекти:
— «Тротуар у село – безпека людям», завдяки чому підвищилася безпека пішоходів
Ганнівської сільської ради;
— «Розкрий себе», метою якого було створення системи всебічної підтримки активності
молоді, організація роботи молодіжного арт-кафе в Святогорівській селищній раді;
— «Створення простору для спілкування та згуртованості молоді» — в Криворізькій
сільській раді.
Додатково було залучено коштів у сумі 55000 грн.
Добропільською районною радою була надана допомога місцевому населенню в написанні проектів «Гранти на підтримку приватного сільського господарства» від Міжнародного Благодійного Фонду «Карітас Краматорськ». Як результат – дві особи отримали допомогу у розмірі по 20 тис. грн. кожна.
Добропільська районна рада допомогла у написанні проекту «Відновлення джерела
засобів існування» мешканцю смт Святогорівка, завдяки чому він отримав 25 тис. грн. на обладнання для роботи з деревом.
У поточному році районна рада сприяла участі сільського населення у Всесвітній продовольчій програмі. Завдяки цьому за період з травня по серпень 2017 року в ній взяла участь 81 особа, більшість з яких — внутрішньо переміщені. Кожен з учасників програми отримав допомогу у розмірі 550 грн. За рахунок програми частково вирішено питання благоустрою територій Святогорівської селищної, Світлівської, Добропільської, Шилівської, Нововодянської Криворізької та Ганнівської сільських рад Добропільського району.
Також за сприяння Добропільської районної ради у поточному році ГО «Радість» Світлівської сільської ради взяла участь та реалізувала проект ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», створивши умови для надання якісної первинної медичної допомоги у Світлівській амбулаторії.

- Реклама -