Громаду Мирнограду вчать активності

На цьому тижні до Мирнограду завітали гості-фахівці в рамках проекту  «Містки громадської активності».
Проект  «Містки громадської активності» фінансується  Європейським  Союзом та Національним  фондом підтримки демократії (США), співфінансується Польсько-Американським  Фондом  Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку  реалізує Фонд «Освіта для демократії» та впроваджується Центром культурного  менеджменту (Львів) у партнерстві з Українською бібліотечною асоціацією (Київ). Це дворічний проект, орієнтований  на сприяння  демократичним перетворенням в Україні шляхом впровадження нових, а також  підтримки  вже  існуючих активних громадських ініціатив  з особливим акцентом на невеликих містах.
Невід’ємною  частиною проекту  є моніторингові зустрічі з картування громад для громадських організацій та бібліотек 12 міст Донецької, Запорізької, Луганської  та Харківської області, які в рамках проекту  виграли міні-гранти на проведення процесу картування  в своїй громаді. Представники ініціативної  групи міста Мирнограда, до  складу якої входить громадська організація «Агенція місцевого економічного розвитку міста Мирноград», «Координаційний комітет самоорганізації населення», Централізована бібліотечна система  Відділу культури Мирноградської міської ради та «Молодь.ua», неодноразово  відвідували  семінари у таких містах, як: Львів, Дніпро, Запоріжжя, Харків. 
Але слід зазначити, що в рамках проекту відбуваються й партнерські зустрічі. Так 11 та 12 грудня до Мирнограду з візитом завітали Ірен Даниш, представник  Центру культурного менеджменту, Юрій Антощук, майстер-фасилітатор Британської Ради в Україні за програмою Active Citizens,  адміністративний координатор Української бібліотечної асоціації  Вікторія Польова.
Перший день розпочався  проведенням семінару «Активне громадянство та захист  суспільних інтересів» на базі бібліотеки-філії №1 Мирноградської ЦБС. Юрій Антощук зміг всіх присутніх  долучити до спілкування, а  за допомогою  внутрішнього  командоутворення налагодити  ефективний обмін думками щодо громади, її активності, довіри, взаєморозуміння та  перешкод, які стають на  шляху розвитку. 
Дуже цікавими були відповіді на питання «Чим громада пишається у місті?» та  як  ще більше посилити її успіхи. Кожна команда надавала свої пропозиції. У дружній, невимушеній обстановці учасники  робили практичні вправи щодо створення діалогу та комунікації між  різними партнерськими організаціями. Можна з впененістю сказати, що учасники семінару отримали не тільки Сертифікати, брендові подарунки та велике задоволення  від успішно проведеного семінару, але й    достатньо знань,   аби розвивати свою громаду далі.
На другий день відбулось декілька партнерських зустрічей. Одна з них – із бібліотечними працівниками Мирноградської ЦБС, як з партнерами в рамках Проекту з картування громад. Зустріч відбувалась у приміщенні бібліотеки-філії №1. Ця бібліотека дуже сподобалась гостям, адже вона сучасна, комп’ютеризована, уютна  та комфортна для користувачів. А ось Центральна міська бібліотека, яка знаходиться в приміщенні гуртожитку на мікрорайоні Західний,  —  це слабка сторона міста… Приміщення  потребує капітального ремонту, а переводити  ЦМБ у Палац культури без ремонту, без опалення – не відповідає вимогам нашого часу. Тому гості висловили сподівання, що  міська влада, як відремонтувала  бібліотеку для мікрорайону Молодіжний, відремонтує і бібліотеку на Західному.
Далі була представлена робота бібліотек, їх  участь у проектній діяльності («Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», «Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів в бібліотеках», проект з картування «Містки громадської активності» та інш.),  партнерське співробітництво із різними організаціями міста. Було зазначено, що бібліотеки  перетворюються в активні  осередки життя місцевої громади. В межах проекту вони стали платформою та ресурсним центром, де громада під час  проведення фокус-груп, обговорювала  проблеми міста та шукала  шляхи їх вирішення. 
Дуже насиченими та плідними були зустрічі з міським головою Олександром Брикаловим (він запевнив, що місто Мирноград розвивається, адже  реалізується  54 ініціативних проекти на загальну суму 280 млн.грн); з ініціативною  группою (довела, що  Проект набирає обертів та рухається вперед);  з  представниками громади (поділилися  своєю участю та враженням від проекту), адже картування  покликане  підвищувати залученість  місцевої громади до  змін в місті на краще. 

- Реклама -