В Покровській оперзоні розповіли про гендерне насильство

Інспектор ювенальної превенції Селидівського відділення поліції (Покроська оперзона) Євген Косогов разом із спеціалістом бюро правової допомоги Катериною Янковською завітали до студентів Селидівського гірничого технікуму та розповіли про види насильства та як їм протистояти, а також якими законами передбачена відповідальність за дані правопорушення.
Гендерне насильство – це насильство, яке чиниться над особою тому, що вона належить до тієї чи іншої статі. Метою гендерного насильства є прагнення до домінування і контролю поведінки. На жаль, в нашому суспільстві переважна частина гендерного насильства чиниться чоловіками над жінками. До найпоширеніших його проявів відносяться: зґвалтування, сексуальні домагання на роботі, заборона працювати, торгівля жінками, насильство в сім’ї, яке включає фізичне, психологічне, сексуальне та економічне насильство та інші.
Правоохоронець Євген Косогов розповів присутнім про те, що в нашій країні на протидію гендерному насильству спрямовані такі Закони України «Про попередження насильства в сім’ї», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», окремі статті Кримінального кодексу України та Кодексу про адміністративні правопорушення України. Поліцейській підкреслив, що лише за умови викорінення гендерного насильства ми зможемо жити у правовій, демократичній і процвітаючій країні.
Також правоохоронець зауважив, що в разі коли хтось із студентів знає родини з подібними проблемами чи самі страждають від насильства будь-якого виду, слід не мовчати, а повідомити про це правоохоронців або соціальні служби, повідомляє Покровський відділ поліції Донецької області.

- Реклама -