Більше 300 нетверезих водія виявлено правоохоронцями Покровської оперзони з початку року

Потенційні вбивці, керували транспортними засобами, наражаючи на небезпеку себе та оточуючих. На щастя, співробітники поліції виявили правопорушників раніше, ніж вони встигли покалічити людей.

Співробітники Покровського відділу поліції регулярно здійснюють превентивні заходи, щодо попередження аварійності на дорогах, виявляючи водіїв-правопорушників.

Але, основного загрозою на дорогах є нетверезі водії. Адже алкоголь погіршує здатність впевнено діяти в дорожньому русі, послаблює здатність оцінки ситуації, в результаті чого зростає ризик скоєння ДТП. Типові аварії для нетверезих водіїв — це виїзд на зустрічну смугу і лобове зіткнення. Наслідки таких аварій завжди можуть бути серйозними. Щорічно через випадки пияцтва страждає безліч людей.

Так, з початку року правоохоронцями Покровського відділу поліції виявлено 342 водія, які керувати транспортними засобами, знаходячись в стані алкогольного сп’яніння. Відносно правопорушників складені адміністративні протоколи за статтею 130 «Керування транспортними засобами особами, які перебувають в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння» КУпАП. Санкція статті передбачає покарання: якщо водій попався вперше — його штрафують на 10 тисяч 200 гривень та забирають водійське посвідчення на один рік, якщо попався вдруге — сума штрафу збільшується вдвічі, а «права» конфіскують на три роки. Найвищу міру покарання застосовують, якщо водій сів за кермо втретє: посвідчення водія він не побачить 10 років та заплатить штраф у розмірі 40 тисяч 800 гривень.

Однак, не дивлячись на такі суворі заходи покарання, громадяни все одно продовжують сідати за кермо в стані алкогольного сп’яніння, наражаючи на небезпеку і себе, і своїх пасажирів, а також пішоходів. І при цьому, навіть не замислюються, що така легковажність може обернутися втратою людського життя.

Тому, правоохоронці закликають громадськість не залишатися байдужими до випадків керування транспортним засобом у нетверезому стані і обов’язково повідомляти про такі випадки відповідні служби або телефонувати за номером 102.

- Реклама -