В Покровському районі взяли під охорону держави млин

- Реклама -
Млин, що розташований по вул. Шкільній у с.Михайлівка Покровського району Донеччини, оголошений пам’яткою місцевого значення. 
Це відбулося, згідно з наказом Міністерства культури України від 18 квітня 2017 року № 322. Цей об’єкт внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку архітектури, науки і техніки місцевого значення та присвоєно охоронний номер.
21 серпня 2017 року представниками органу охорони культурної спадщини Покровської (Красноармійської) райдержадміністрації було встановлено охоронну дошку на пам’ятці культурної спадщини місцевого значення "Михайлівський млин", яка занесена до Реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка архітектури, науки і техніки.
Відтак віднині Михайлівський млин офіційно перебуватиме під охороною держави. А власник/користувач (ТОВ «Покровський комбікормовий завод») згідно Закону України «Про охорону культурної спадщини» зобов’язаний забезпечити збереження унікального обладнання старого млина та олійниці, утримувати пам’ятку в належному стані, захищати від пошкоджень, руйнувань та укласти охоронний договір щодо режиму використання пам’ятки та її охоронної зони.
Нагадуємо, що
Клопотання про актуалізацію статусу пам’ятки архітектури місцевого значення порушила громада с.Михайлівки та Красноармійська райдержадміністрація у 2012 році, після того як фахівцями Донецького обласного краєзнавчого музею млин був визнаний унікальним об’єктом науки і техніки (100% автентичне технічне устаткування, виготовлене з металу та дерева), аналогів якому не відомо ні в області, ні в Східній Україні. Довгий час об’єкт мав правовий статус щойно виявленого об’єкту культурної спадщини. І тільки в 2016 році після виготовлення наукової документації, розробленої Донбаською національною академією будівництва і архітектури, знов було розпочато процедуру щодо надання Михайлівському млину статусу пам’ятки місцевого значення.
На початку 2016 року Експертною комісією з розгляду питань занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України було розглянуто облікову документацію на Михайлівський млин та рекомендовано для занесення до Реєстру, бо будівля млину, як об’єкт культурної спадщини, відповідає таким критеріям:
вплинула на розвиток архітектури с. Михайлівки, де мешкали німці-меноніти. Будівля є домінантою в забудові селища і гармонійно пов’язана з нею і природним оточенням;
вплинула на розвиток промислової архітектури і певної промислової галузі регіону, тому що цей млин був одним із перших механізованих млинів, побудованих у ті часи в регіоні за передовими технологіями. Завдяки будівництву механізованих млинів, у т.ч. Михайлівського, був зроблений значний крок вперед у порівнянні з так званим мішковим млином, коли продукт помелу «затарювався» в мішки і переносився вручну;
є культурною спадщиною національної меншини німців- менонітів, що відобразилося в архітектурі Михайлівського млину, особливо на конструктивно-технічному і композиційно-художньому рівнях. Стилістичне оформлення фасадів і інтер’єрів будівлі відображає архітектурні традиції німецьких переселенців та їх високий рівень будівельної техніки.
Будівля млину в значній мірі зберегла автентичність. Споруда млину, аутентичні конструкції та первісне технологічне устаткування млину є предметом охорони.
Споруда млина побудована у еклектичній стилістиці, яка характерна для архітектури періоду кін. XIX- поч. XX ст., але з неороманськими та неоготичними рисами, що привнесли колоністи з Німеччини. Поряд з будівлею млина на ділянці знаходяться також історичні будівлі (будівля олійниці, будівля зерносховища, дерев’яний житловий будинок адміністратора млину ), що утворюють з нею єдиний комплекс. Ці будівлі теж в значній мірі зберігають автентичність і відображають традиції будівництва, що привнесли німці-меноніти. Вони є фоновими будівлями, а також є первісним оточенням будівлі млину, і тому обов’язково повинні бути збережені.
Про це повідомляє відділ культури райдержадміністрації з використанням матеріалів О.В.Губанова.

- Реклама -