Колективізація і голодомор очима фотолітописця Марка Залізняка: чим віддячили нащадки у Покровську

- Реклама -

На честь фотоаматора з Красноармійського району Марка Залізняка, який зафотографував унікальні моменти часів колективізації і голодомору, у Покровську створили публічний простір і відкрили фотовиставку. Місцеві музейники дякують волонтерам проекту «Код Міста» за такий подарунок і пишаються талановитим земляком.

Нагадаємо, 9 вересня у сквері “Соборний” відбулося відкриття публічного простору “Залізняк” в рамках проекту «Код Міста». Покровськ отримав нове цікаве місце, де можна проводити виставки, презентації та інші заходи.

Музейні співробітники Покровського історичного музею особливо вдячні координаторам проекту, волонтерам, а особливо куратору фотовиставки «Втрачена мозаїка Марка Залізняка» Александру Міхеду за щиру зацікавленість життям та творчістю Марка Микитовича, величезну роботу в архівах по дослідженню його спадщини, популяризацію імені геніального фотографа, а також за чудову, символічну виставку, яка на даний час знаходиться перед історичним музеєм і відкрита для ознайомлення.

Марко Микитович Залізняк – фотолітописець нашого краю (народився в с.Сергіївка Красноармійського, нині Покровського району), автор цінних та унікальних світлин, на яких відображені примусова колективізація, розкуркулення, голодомор, життя та побут на селі, перша техніка, освіта, релігія, обряди та свята. Його творчість досліджували фахівці Українського інституту національної пам'яті.

Про Залізняка в музеї говорять давно. Його  світлини – на почесному місці в експозиції, проводяться тематичні заходи. В 2005 році Покровським історичним музеєм під керівництвом Бондаренко Наталії Павлівни на всеукраїнському музейному фестивалі “Музей третього тисячоліття” на базі Дніпропетровського національного музею ім. Д.І. Яворницького був представлений документальний фільм про Марка Залізняка, створений Донецькою обласною державною телекомпанією за участі завідувача сектором науково-просвітницької роботи музею Прилуцької Інни Василівни та головного зберігача фондів музею Рачок Любові Романівни.

- Реклама -