На блокпосту Покровська поліцейські затримали селянина з викраденим телефоном у Дніпрі

- Реклама -

Минулого дня співробітники Покровського відділу поліції під час несення служби на блокпості виявили та вилучили мобільний телефон, який знаходився у розшуку. За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ст. 198 Кримінального кодексу України.

Найпоширенішим вуличним злочином досі є крадіжка мобільних пристроїв. Злочинці діють за стандартною схемою: крадений гаджет надходить на ринок, а звідти — до нового хазяїна. На жаль, далеко не завжди нові власники усвідомлюють можливі наслідки такої покупки. А наслідками може стати кримінальна відповідальність.

Щодня правоохоронці ведуть посилену роботу на блокпості, перевіряючи всіх, хто намагається потрапити до міста аби виявити осіб, які порушили закон, не допустити перевезення небезпечних предметів, зброї, наркотиків та інших заборонених речей. Завдяки таким перевіркам у цьому році розшукано 26 мобільних телефонів, які були викрадені у різних областях нашої держави.

Так вчора, під час перевірки документів та власних речей 25-річного мешканця с. Сергіївка, співробітники поліції з’ясували, що його мобільний телефон знаходиться в розшуку за Чечелівським відділенням поліції Дніпропетровської області. Молодий чоловік пояснив, що цей айфон він придбав у Донецьку ще у квітні поточного року. «Мене привабила дуже низька ціна і тому я вирішив придбати цей телефон. Про те, що він міг бути викрадений я не здогадувався», — каже власник мобільного. За мобільний гаджет йому довелося викласти 17 тисяч російських рублів.

Мобільний пристрій вилучений та буде повернутий законному власнику, а у відношенні молодого чоловіка відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 198 «Придбання або збут майна, завідомо здобутого злочинним шляхом» Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.

Купівля мобільного телефону без документів у приватної особи чревата придбанням краденої речі. Щоб не опинитися у неприємній ситуації, під час вибору телефону слід дотримуватися певних правил:

  • Купуючи мобільний телефон «з рук», ви повинні приблизно представляти його реальну вартість. Якщо дорогий телефон продається по заниженій ціні і при цьому не має явних дефектів, то ймовірність того, що він крадений, досить велика. Особливо це актуально в тому випадку, якщо телефон продають без документів і зарядного пристрою.
  • Не купуйте телефони у сумнівних осіб. Намагайтеся зрозуміти, що за людина пропонує вам мобільник, оцініть, чи викликає його зовнішній вигляд і манера поведінки довіру. Якщо телефон вам подобається, погодьтеся на покупку, але за однієї умови — продавець дасть вам переписати дані його паспорта. Сміливо пояснюйте — це вимога побоюванням купити крадену річ. Добропорядна людина, якому терміново знадобилося продати свій телефон, погодиться на такі умови.
  • На офіційному сайті МВС України існує спеціальна база даних, за допомогою якої можна безкоштовно перевірити мобільний. Для перевірки вам знадобиться ідентифікаційний код телефону — IMEI. Щоб побачити її потрібно включити телефон і набрати *#06#.

  Покровський відділ поліції 

- Реклама -