Покровськ помолився за Україну та отримав благословення

- Реклама -

З нагоди 1029 річниці Хрещення Київської Русі-України сьогодні у Покровську відбулася хресна хода та урочисте зібрання. Перед мешканцями з промовою виступили священники УПЦ КП, волонтери та військові.

День Хрещення Русі Покровськ відзначав уперше завдяки українській православній громаді Київського патріархату.

Це державне свято було засновано в 2008 році і відзначається в контексті національних інтересів України. Дата для цього дня була обрана невипадково: 28 липня християнський світ вшановує пам`ять рівноапостольного великого князя Володимира. Завдяки князю Володимиру Київська Русь у 988 році отримала хрещення, а язичництво підлягало викорінення. Так, повернувшись з Візантії, Володимир хрестив своїх синів, двір і бояр.

"Князь Володимир хрестив Київську Русь, тому що знав, що це є просвіта, наснага та любов божа, котра приведе людей до миру, до творця, до лагідності. Від Української православної церкви, від нашого святішого Патріарха Філарета прийміть велике благословення. Хай божа ласка буде на вас. Хай ми вистоємо і зміцніємо. Хай будемо ми в єдності. Хай воссіяє наша помісна церква", — промовив Благочинний Покровського району УПЦ КП Донецької єпархії, військовий капелан, протоієрей отець Павло Стеценко. Він подякував всім, хто взяв участь у заході.

Привітала всіх зі святом та запросила приєднуватися до волонтерського руху Покровська волонтер Тамара. "Допомагайте Українській православній церкві, волонтерському руху, виховуйте українців, думайте українською", — закликала жінка.

Участники заходу помолилися за військовослужбовців і висловили подяку всім, хто боронить рідну землю від російських окупантів.

"Наша країна приєдналась до загальної християнської європейської сім'ї. Визнаний рівноапостольним святим князем Володимир не лише був християнином, набожною людиною, а й був могутнім воїном. Вогнем і мечем він захищав, боронив свою рідну землю від усяких напатств. Поміж народами стояла тоді слава за Україну-Русь. Тож давайте будемо гідними нащадками великого князя Володимира і також не дамо ворогу плюндрувати нашу землю", — наголосив молодший лейтенант Вадим Артюх.

Під гаслом "Україна. Бог. Свобода." захищають наразі наш Донбас бійці Добровольчого українського корпусу. Представник ДУКу парамедик Сонечко закликала присутніх бути не просто народом, а  нацією. Адже українська нація завжди відрізнялася бойовим духом і свободою. Також жінка подякувала саме УПЦ Київського патріархату за захист рідної землі.

Парафіяльний священик УПЦ КП у місті Покровську отець Олександр Солдатенко подякував всім, хто взяв участь у хресніх ході та святкуванні Хрещення Русі.

"Це дійсно є свято для кожного українця. Можливо, ще малий цей дух український у нашому місті, можливо, нас ще мало. Але не в кількості сила, а в духу, єдності, соборності. Нашу країну не подолати, тому що у нас є українці, є великий дух, який завжди постає і ніщо його не зруйнує. Закликаємо на вас благословення боже. Закликаємо на вас мир Божий, Покров Божей Матері, заступництво великого князя Володимира", — благословив отець Олександр Солдатенко.  

Всі присутні разом помолилися за Україну, за мир і злагоду, за припинення війни, за щасливі та заможні українські родини.

Благочинний отець Павло Стеценко всіх окропив святою водою.

Саме хресний хід, благословення та молитви в цей день дозволяють зрозуміти справжнє значення української державності, її єдність і роль у світовій історії та культурі. Ї сьогодні Покровськ у Донецькій області довів, що готовий змінюватися і бути частиною сучасної Української держави.

ФОТОЗВІТ

- Реклама -