Відсутність саморятівників може зупинити шахти Донеччини

- Реклама -
Губернатор Донеччини Павло Жебрівський зібрав керівництво Головного управління Держпраці у Донецькій області, директорів шахт та гірничорятувальників, щоб знайти вихід із загрозливої ситуації, яка склалася у вуглевидобувній промисловості області.
«На сьогодні обласним управлінням держпраці не погоджені плани розвитку гірничих робіт на ІІ півріччя поточного року усіх вугільних підприємств на території Донецької області, пояснюючи це невідповідністю умов праці шахтарів вимогам чинного законодавства, найголовнішим є недостатній рівень забезпеченням саморятівниками, — пояснив голова ОДА. — Директори шахт у свою чергу констатують, що потягом трьох років Міністерством енергетики та вугільної промисловості не передбачалися кошти на придбання такого обладнання — єдине підприємство, яке їх виготовляло, залишилося на окупованій території, у Донецьку».
Як пояснює губернатор, придбати саморятівники – не проблема. Їх виробляють у Туреччині, Польщі, Китаї. Були внесені зміни до Закону України «Про бюджет», де передбачені додаткові кошти – 100 млн грн на закупівлю такого обладнання. Але ці закупівлі мають пройти через певні процедури. І неприпустимо, щоб протягом цього часу шахти простоювали.
На зустрічі розробили меморандум, у якому визначили першочергові заходи, які включають у себе етапи виконання умов з охорони праці та техніки безпеки, порахували, скільки на це потрібно коштів. 
«Наш наступний крок – зустріч із міністром енергетики та вугільної промисловості Ігорем Насаликом, адже саме від міністерства залежить, чи будуть виділені кошти, які необхідні для виконання умов досягнутого сьогодні консенсусу, — пише Павло Жебрівський на своїй сторінці у «Фейсбуці». — Маємо неодмінно врегулювати ситуацію – неприпустимо, щоб Україна залишилася без вугілля, а шахтарі – без роботи».

- Реклама -