Трагедія на шахті ДП «Селидіввугілля»: відкрите кримінальне провадження

- Реклама -
Правоохоронці встановлюють всі обставини трагедії, в результаті якої на минулому тижні на ВП «Шахта Росія» ДП «Селидіввугілля» один гірник загинув, а ще одного було травмовано.
Нагадаємо, що аварія сталася 8 липня близько 15-ї години при проведенні демонтажних робіт на ВП «Шахта Росія» ДП «Селидіввугілля». На непрацюючому південному корінному штреку №16, на горизонті 210 метрів обвалилася гірнича порода, в результаті 37-річний гірник загинув, а ще одного — 38-річного чоловіка було травмовано. Його у стані середнього ступеня важкості було госпіталізовано до лікарні в м. Селидове.
За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування, повідомляє Покровський відділ поліції Донецької області.
Голова Незалежної профспілки гірників України та Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець повідомив наступне:
"По трагедії на шахті "Росія". 
З причин трагедії: Порушення паспорту кріплення. Немає проекту демонтажу вироботки (погашення ). Непогоджені позиції плану по ліквідації аварій на даній частині лави. А 1 липня закінчилися погоджені плани розвитку гірничих робіт, що також є груби порушення виробничого процесу.
Забезпечення саморятівниками гірників становить лише 46%".
Також Волинець розповів наступне:
"Тендер на 61, 5 мільйонів гривень було проведено ДП "Селідіввугіля" на закупку саморятівників, респіраторів та фільтрів для них. Як виявилося, дані засоби захисту переправляються з окупованих територій, перефарбовуютсья і подаються як нові та продаються через тендера на укараїнські шахти. Дані засоби індивідуального захисту несуть пряму загрозу життю та здоров'ю гірників та не відповідають належним стандартам якості".

- Реклама -