Покровські правоохоронці викрили бойовика з «Оплоту»

Співробітниками Покровського відділу поліції був викритий 40-річний чоловік, який майже половину свого життя провів за ґратами, а після відбуття чергового строку «розпочав службу» в рядах збройних сил так званої «ДНР». За зраду інтересів власної країни чоловік може знову опинитись у тюрмі. Наразі йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Наприкінці січня 2014 року мешканець Українська повернувся додому після відбуття покарання за скоєння тяжких кримінальних правопорушень. Дізнавшись, що в м.Донецьк існує бандформування «Оплот», до якого триває набір чоловіків різного віку, з будь-яким минулим та з хорошою зарплатнею, він вирішив до нього вступити. Прибувши до воєнного комісаріату, що підпорядковувався Міністерству оборони так званої «ДНР», і назвавши там свої анкетні дані, найманець пройшов медичну комісію. Після цього, за своїм бажанням, він був направлений до пункту постійної дислокації військової частини «Оплот», який був розташований в місті Макіївка.

В цьому пункті із ним та іншими найманцями проводилася військова, стройова та фізична підготовка. Спочатку новобранцю все подобалось у «військовій частині»: і порядок, і правила, і командири. Трохи згодом новоспеченого бойовика було призначено на посаду контролера на блокпостах. В зв’язку із «призначенням» йому було видано формений одяг, військове спорядження, закріплено вогнепальну зброю – автомат АК-74 та видано посвідчення учасника військової частини «Оплот». До функціональних обов’язків найманця входило чергування на блокпостах та перевірка цивільних осіб. Так, спочатку чоловік ніс службу на пункті пропуску, розташованому між м. Харцизськом та м. Іловайськом, а потім – на блокпості в самому Донецьку.

На початку березня 2015 року, розчарувавшись в політиці командирів своєї воєнної частини тане отримавши обіцяної зарплатні, бойовик самовільно покинув військову службу та почав жити в селі Грабське Амросіївського району. В березні цього року Покровські правоохоронці викрили місце знаходження колишнього бойовика та затримали його.

В ході розслідування кримінального провадження встановлені достатні підстави для підозри чоловіка в участі у діяльності не передбачених законом збройних формувань, тобто у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» Кримінального кодексу України. Таким чином, колишньому бойовику загрожує до 8 років позбавлення волі.

- Реклама -