Які зміни чекають на українських біженців в ЄС?

У 2023 році Європа продовжить приймати українських біженців. В одних країнах умови не змінилися, в інших виникли складнощі з житлом та гуманітарною допомогою. Більшість країн Європи готові приймати українських біженців і наступного року – Європейська комісія продовжила термін тимчасового захисту людей з України до березня 2024 року. Втім, у багатьох країнах тимчасовий захист українцям надається з розрахунком на поступову інтеграцію у суспільство та вихід на місцевий ринок праці.

У Німеччині відкриті для українців всупереч дефіциту житла

Українці зможуть в’їжджати до Німеччини без візи та перебувати там до 90 днів без посвідки на проживання. Для отримання дозволу на проживання для тимчасового захисту заяву потрібно подати протягом 90 днів після першого в’їзду до країни. У Німеччині українців приймають ще у 6 федеральних землях. Їх селять у центрах для біженців, доки не знайдуть краще тимчасове житло. Часто це квартири, на оренду яких біженцям виділяють кошти. Також з 1 січня 2023 року українські біженці у Німеччині отримуватимуть збільшені виплати.

Великобританія – варіантів житла дедалі менше

У Британії 2023 року умови для українських біженців не зміняться. Приїхати до країни, як і раніше, можна буде за програмою «Будинки для України» – візу видадуть у разі, якщо в Британії знайдеться спонсор, який прийме у себе вдома українців на мінімальний термін 6 місяців. Таких варіантів через 10 місяців війни в Україні стає дедалі менше – і все більше українців опиняються на вулиці та звертаються за розселенням до місцевої влади. Також українці можуть отримати візу до Великобританії для возз’єднання із членами сімей, які вже тимчасово проживають – батьком, матір’ю, дитиною, братом, сестрою. Таку візу можна отримати максимум три роки.

Чехія змінює підхід до виплат

У Чехії програму допомоги українським біженцям продовжили до березня 2024 року. Це означає, що ще щонайменше рік країна надаватиме прихисток українцям. Після прибуття до Чехії українці зможуть проживати 150 діб у готелях або у тимчасових притулках на термін до 30 діб. Після цього проживання має бути оплачене самими біженцями. Також у країні змінюють підхід до нарахування гуманітарних виплат – суми будуть прив’язані до прожиткового мінімуму та незначно відрізнятимуться від нинішніх.

Франція продовжить приймати українських біженців

Біженці у Франції отримують житло та грошову допомогу від французького уряду. Для цього потрібно мати дозвіл на проживання в статусі бенефіціар тимчасового захисту. Статус необхідно відновити через шість місяців після отримання, щоби не втратити виплати.

- Реклама -