Чи будуть видавати повістки в «ДІЯ»?

Кабінет Міністрів України оновив правила взяття українців на військовий облік. Рішення було ухвалено 30 грудня, але постанову опублікували 3 січня. Про це ми вже писали у декількох цьогорічних постах вище.

Зокрема, до документу внесли норму про використання Порталу Дія

«У разі декларування/зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання призовників, військовозобов’язаних та резервістів за декларацією про місце проживання, поданою в електронній формі з використанням засобів Порталу Дія, органи, що здійснюють реєстрацію/ зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, здійснюють декларування місця проживання зазначених осіб відповідно до вимог».

У разі коли відомості про призовника, військовозобов’язаного або резервіста не включено до Єдиного державного реєстру, така особа може за власним бажанням подати відомості для включення під час формування декларації про місце проживання з використанням засобів Порталу Дія за умови запровадження інформаційної взаємодії.

Тобто у Генштабі заговорили про використання застосунку «Дія» для військового обліку у майбутньому. Це як альтернатива, можна фізично прийти до центру комплектування або ж можна буде стати на облік віддалено, через «Дію». Поки що невідомо, як це буде працювати. Також у додатку має з’явитися військовий квиток.

Однак у Мінцифрі ще влітку уточнили, що повісток у «ДІЯ» точно не буде!

Військовому обліку підлягають призовники від 16 (у пік досягнення 17) до 27 років.

Чому тепер треба ставати на облік не із 17 років, як було раніше, а із 16?

Навіщо така зміна, достеменно невідомо, адже згідно із законом, мобілізувати або призвати на строкову службу не можуть раніше 18 років. Тут ще й згадаємо про ієрархію нормативно-правових актів. Ставати на облік потрібно не в той рік, коли виповнюється 16 років, а в той, коли має стати 17 років. Умовно, якщо у 2023-му виповнилося 16, то стати на облік потрібно у 2024 році.

- Реклама -