Покровська громада: кому війна, а кому — мати рідна. Частина друга.

Вже у понеділок можновладці будуть знову намагатися перерозподілити 15 мільйонів бюджетних коштів. На що саме, дивіться у табличці.

Матрезерв

Нагадаємо, що у четвер, 31 березня, у Покровську мав відбутися виконавчий комітет, на якому планувалося розподілити 14 мільйонів гривень. Проте рішення не були прийняті, адже старости та заступники міського голови навіть не бачили цифр та сум, куди мав бути перерозподілений міський бюджет.

Свою позицію з цього приводу виказали депутати Покровської міської ради Сергій Андрійченко, Олена Добреля, заступники міського голови Анатолій Зінченко та Костянтин Мілютін, староста міста Родинське Катерина Андрійченко та член виконкому Максим Лисенко. Вони зазначили, що усі закупки та витрати мають відбуватися прозоро та відкрито, аби кожний мешканець громади мав змогу знати що, як та за якою ціною купується.

На минулій сесії депутатам обіцяли, що усі кошти будуть розподілятися прозоро. Проте, ніхто не узгоджував витрати зі старостами чи заступниками міського голови, хоча вони, як ніхто, краще знають, що саме потрібно жителям громади.

На засіданні виконкому, яке відбулося 31 березня, старости і заступники зазначали, що не бачили таблиць з витратами та не знають, на що планувалося витратити 14 мільйонів гривень міського бюджету.

Під час засідання підіймалося питання і розподілу гуманітарної допомоги, яка надходить у місто. Наразі у громаді досі не було надано жодних списків гуманітарної допомоги, що надійшла до міста, ким вона була отримана та кому надана.

Стосується це і гуманітарної допомоги для тварин, якою так хвалилася заступниця міського голови Маргарита Ідрісова. Гуманітарку, яка зникла у невідомому напрямку, і досі шукають волонтери, аби допомогти чотирилапим.

І лише місто Родинське, завдяки зусиллям старости Катерини Андрійченко, та допомозі секретаря Наталії Іваньо та заступника Анатолія Зінченка, змогли отримати автобус гуманітарної допомоги, яка за декілька днів була заактована,розфасована та розподілена у бомбосховища та між мешканцями.

У той же час, з власних джерел, журналістам стало відомо, що з міста вже виїхали керівники деяких підрозділів. Зокрема, Алевтина Жук, яка курувала усю гуманітарну допомогу. Тому чи побачимо ми списки отриманої допомоги – невідомо, зокрема, як і саму допомогу.

Завтра, 4 квітня, планується чергове засідання виконкому, на якому знову намагатимуться протягнути перерозподіл 15 мільйонів. Ми зв’язалися зі старостами таких сіл, як Гришине, Срібне, Піщане, Лисівка, Новоєлізоветівка та міста Родинське. Усі вони зазначили, що їм тільки прийшли на пошту розрахунки, і з ними вони будуть ретельно ознайомлюватися, бо розуміють, що відповідальність за бюджетні кошти наразі покладена на них.

Цікавий момент. Після того, як депутат Сергій Андрійченко на виконкомі підійняв питання завищення цін, їх було знищено у декілька разів. Про це свідчать дані з таблиці, яку надіслали членам виконкому сьогодні. Це стосується майже кожної позиції в таблиці.

У той же час ми проаналізували дані в таблиці, яка завтра буде представлена на виконкомі, та зрівняли з цінами в інтернеті.

Ось, наприклад, руберойд, який місцева влада планує закупити по 830 гривень. В інтернеті ціни коливаються від 170 до 680 гривень.

Чи молоко згущене, яке, до речі, надійшло у гуманітарній допомозі. Міська влада має намір придбати його за 200 гривень за кілограм. В інтернеті ціни за цей товар становить від 75 до 90 гривень.


Чи бензопили. В таблиці, яку надали членам виконкому, зазначена ціна 5940 гривень. В інтернет ціни на цей товар становлять від 1990 до 2740 гривень.

Швелер 20 планують закупити по 1300 гривень. В покровських магазинах цей товар можна придбати приблизно за 950-1050 гривень. У той же час на засіданні виконкому яке відбулося 31 березня, членам виконкому пропонували купити цей матеріал за 2 150 гривень. Варто зазначити, що близько 200 метрів швелеру вже було придбано завдяки небайдужим людям, проте це жодним чином ніде не зазначається.

Броніжилети, які у Покровську можна придбати за 14 тисяч, можновладці купують за 15 тисяч гривень. І на кількості 130 штук можуть «заробити» 130 тисяч гривень. Ось вона економія по-покровськи.

Ліхтарі налобні, придбання яких обговорювали в одній з груп, також цікава тема. Олександр Добровольський пропонував придбати 300 штук. Інша заступниця, Маргарита Ідрісова, наголошувала на кількості у 500 одиниць. А у таблиці бачимо вже 1000 штук. Ціна спочатку була 218 гривень, а у таблиці вже бачимо 500 гривень (хоча у інтернет-магазинах їх можна придбати до 250 гривень). Ось і порахуйте, що тільки на ліхтарях (наявність яких буде важко перевірити) можновладці планують заробити приблизно 250 000 гривень.

А ось найцікавіше. На виконкомі 31 березня, членам виконкому пропонували придбати протигази ГП-5 по 1300 гривень. Після того, як на це звернув увагу депутат Сергій Андрійченко, їх вже планують придбати по 600 гривень.

Уявіть собі, скільки би вони могли прибрати до рук за 400 одиниць
Математика проста. 1300 гривень- коштували у минулий раз – 600 гривень (хочуть придбати на сьогодні) = різниця 700 гривень, помножити на 400 штук, отримуємо 280 тисяч у чиюсь кишеню.
Хоча і ціна в 600 гривень не найнижча. І в інтернет-магазині їх можна придбати за 360-500 гривень.

У той же час керівникам шкільних та дошкільних закладів сьогодні надійшли повідомлення щодо збору усіх наявних у закладах протигазів, які будуть передані на баланс Покровської міської ради.

У списку також є цілий перелік продуктів харчування, за який відповідає відділ освіти, а значить і куруючий зам – Ідрісова. Навіщо з бюджету витрачати кошти на каші, консерви та продукти швидкого приготування, якщо все це нам надавали у якості гуманітарної допомоги цілими вагонами? Проте на продукти планують витратити понад 3,5 мільйони гривень.

У списку також є туалетний папір, підгузки, одноразовий посуд, серветки та мило, які у великій кількості були доставлені до Покровської громади.
Катерина Андрійченко зазначає, що тільки в одному автобусі, який прибув зі Львова до Родинського цих засобів гігієни було вдосталь. А що казати про вагони гуманітарної допомоги, яка надійшла до Покровська.

Також у переліку витрат бачимо придбання мікроавтобусу за 500 тисяч гривень. Проте нагадаємо, що у 2016 році КП «Управління міського господарства» придбало у чоловіка співачки Наталії Валевської два автобуси загальною вартість 1,7 мільйонів гривень. Чому не можна використовувати ці транспортні засоби? Навіщо купувати з міського бюджету інші автобуси? Чи ті,що були придбані, знаходяться у неробочому стані?

Ми пропонуємо Вам ознайомитись з таблицями. Одна були надана напочатку, 26 березня, інша – після того, як депутати, заступники та члени виконкому наголосили на завищених цінах і виконком був перенесений. Аналізуйте.

исполком 31

Матрезерв

В України вже 39 днів триває війна. Проте у цей же час у Покровській громаді можновладці не звернули уваги на проблеми сіл, не зібрали старост аби почути про проблеми сільських мешканців, хоча і проблемами містян покровські можновладці не сильно переймаються. Невже наразі їх більше турбує, як швидше вивести гроші з бюджету та встигнути виїхати з міста?
Невже ці 15 мільйонів, що міська влада намагається просунути, чергова спроба заробити на війні?! На останньому засіданні виконавчого комітету не були присутні такі заступники як Олександр Добровольський (який, до речі і формує всі списки та витрати), Маргарита Ідрісова, Микола Шабельник… Всі ті, хто має нести відповідальність за громаду, за перерозподіл бюджетних коштів, просто вирішили перекласти цю відповідальність на інших людей — членів виконкому які наразі мають повноваження щодо перерозподілу бюджетних коштів.

Тож, що? Кому війна, а кому мати рідна? Схаменіться та зупиниться! Кожний мешканець громади і так бачить, що відбувається, та робить свої висновки! Першочерговою задачею має бути піклування про кожного мешканця нашої громади, незалежно селом це чи місто! А ті, хто намагається нажитися та зробити бізнес на війні, обов’язково понесуть покарання та відповідатимуть за законом!

Декілька днів тому в Україні посилили відповідальність за нецільове використання гуманітарної допомоги, тим, хто наживається на людях – загрожує до 7 років з конфіскацією майна. Президент України Володимир Зеленський наголосив, що всі, хто хоче збагатитися на війні, принесуть суворе покарання і відповідатимуть за законом.

Тож, шановні члени виконкому! Уважно вивчить кожну позицію, за які вам пропонують голосувати! Ви голосуєте і залишаєтесь жити в нашій громаді, вони — збагачуються і виїжджають у небезпечні місця, лишаючи наших мешканців сам на сам зі своїми проблемами. Не дозвольте вашими голосами заробляти іншим на війні. Думаєте та аналізуйте, як та за що ви голосуєте!

- Реклама -