Про центри вакцинації, колективний імунітет та локдаун: прем’єр-міністр Денис Шмигаль поспілкувався з журналістами Донеччини

За тиждень на Донеччині було відкрито 18 Центрів масової вакцинації. Про це стало відомо сьогодні, 27 жовтня, під час візиту прем’єр-міністра Дениса Шмигаля до Краматорська.

Так, очільник Уряду відвідав пункт щеплення в одній з поліклінік та Центр вакцинації на місцевому автовокзалі.

Прем’єр-міністру доповіли, що з впровадженням «червоної» зони на території області, темпи вакцинації значно зросли. Тому було прийняте рішення про відкриття додаткових центрів. Наразі до роботи в них залучають студентів медичних закладів та військових лікарів, які вже отримали щеплення.

Також під час спілкування стало відомо, що на минулому тижні в області спостерігалися перебої з постачанням вакцини. Проте це жодним чином не вплинуло на процес вакцинації, адже препарати привозили з Запорізької та Луганської областей. Сьогодні до області надійде 25 тисяч доз вакцини Pfizer, а завтра — 85 тисяч доз CoronaVac.

Під час прес-брифінгу з журналістами, Денис Шмигаль зазначив, що на Донеччині мешканці підходять свідомо до процесу вакцинації. Проте в черговий раз закликав усіх вакцинуватися, адже тільки це може врятувати від тяжкого перебігу хвороби та, навіть, смерті.

Як приклад, Денис Шмигаль навів ситуацію у місті Моршин Львівської області.

«Навесні у місті Моршин провели експеримент, який виявився дуже вдалим. Там вакцину отримали 75% населення. На сьогодні, коли Львівська область переходить до «червоної» зони, у Моршині немає жодних обмежень. 100% персоналу санаторіїв вакциновані, відвідувачі вакциновані, мешканці вакциновані. При населенні в 4 тисячі людей, у Моршині лише 22 хворих ковідом, і при цьому в легкій формі. У стаціонарі немає жодного пацієнта з коронавірусом. Вони виробили колективний імунітет», — зазначив прем’єр-міністр.

Наприкінці брифінгу Денис Шмигаль запевнив, що Уряд не планує та не хоче впроваджувати тотальний локдаун, адже це матиме негативний вплив на економіку країни. Більш того, він наголосив, що якщо 70% населення країни буде вакциновано, можна буде казати про зняття усіх обмежень.

- Реклама -