СБУ здійснює досудове розслідування щодо незаконних дій ПАТ «Донецькоблгаз» по відключенню котелень на Донеччині

- Реклама -

Служба безпеки України почала досудове розслідування щодо незаконного відключення постачання газу до котелень Донецької області.

Справу відкрито за статтею 113 Кримінального кодексу (диверсія).

Нагадаємо, 6 березня ПАТ “Донецькоблгаз” припинило постачання газу на 59 котелень обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго”. Це було зроблено всупереч Постанові Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 942 (“Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 18 червня 2014 р. № 217 і від 19 жовтня 2018 р. № 867”) та меморандуму, який за ініціативою Президента України був укладений 9 лютого між урядом, Асоціацією мерів міст України, НКРЕКП та Нафтогазом.

Тоді без тепла залишились 714 житлових будинків, 23 школи, 16 дитячих садків, 4 лікарні, 106 інших об’єктів.

Донецька ОДА оперативно скоординували дії для вирішення цієї проблеми і захисту прав мешканців області. Поліція одразу ж відкрила 82 провадження за статтями 356 (самоправство) та 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу.

“Вважаю правильним і виправданим, що СБУ долучилися до розслідування цієї справи, адже такі дії з боку підприємства справді становлять загрозу національній безпеці. Дякую всім, хто сприяв швидкому вирішенню проблеми, створеної “Донецькоблгазом”, і всім, хто зараз займається розслідуванням щодо протизаконних дій цієї компанії.  Відповідальні мають бути покарані”, — зазначив голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.

- Реклама -