СБУ здійснює досудове розслідування щодо незаконних дій ПАТ «Донецькоблгаз» по відключенню котелень на Донеччині

Служба безпеки України почала досудове розслідування щодо незаконного відключення постачання газу до котелень Донецької області.

Справу відкрито за статтею 113 Кримінального кодексу (диверсія).

Нагадаємо, 6 березня ПАТ “Донецькоблгаз” припинило постачання газу на 59 котелень обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго”. Це було зроблено всупереч Постанові Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 942 (“Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 18 червня 2014 р. № 217 і від 19 жовтня 2018 р. № 867”) та меморандуму, який за ініціативою Президента України був укладений 9 лютого між урядом, Асоціацією мерів міст України, НКРЕКП та Нафтогазом.

Тоді без тепла залишились 714 житлових будинків, 23 школи, 16 дитячих садків, 4 лікарні, 106 інших об’єктів.

Донецька ОДА оперативно скоординували дії для вирішення цієї проблеми і захисту прав мешканців області. Поліція одразу ж відкрила 82 провадження за статтями 356 (самоправство) та 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу.

“Вважаю правильним і виправданим, що СБУ долучилися до розслідування цієї справи, адже такі дії з боку підприємства справді становлять загрозу національній безпеці. Дякую всім, хто сприяв швидкому вирішенню проблеми, створеної “Донецькоблгазом”, і всім, хто зараз займається розслідуванням щодо протизаконних дій цієї компанії.  Відповідальні мають бути покарані”, — зазначив голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.

- Реклама -