Реорганізація районів на Донеччині розпочнеться після місцевих виборів

Реорганізація районів згідно змін адміністративно-територіального устрою у Донецькій області розпочнеться після місцевих виборів.

Нагадаємо, Верховна Ради України 17 липня 2020 року прийняла постанову № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів», якою на території Донецької області утворено 5 районів на території підконтрольній українській владі (Бахмутський, Волноваський, Краматорський, Маріупольський, Покровський) та 3 райони на території тимчасово непідконтрольній українській владі (Горлівський, Донецький, Кальміуський), а старі райони ліквідовані.

Реорганізація районів розпочнеться після місцевих виборів. Для цього Верховна Рада України має прийняти низку законів про розмежування повноважень між районами та громадами тощо.

Після місцевих виборів усі громади вийдуть з-під впливу району (районних органів влади). Район матиме свої повноваження і джерела наповнення бюджету, і вони ніяк не перетинатимуться з повноваженнями і ресурсами громад. Усі громади будуть рівними за статусом і матимуть прямі міжбюджетні відносини з державою. Основною функцією районів буде координація територіальних підрозділів органів виконавчої влади.

- Реклама -