В Мирнограді намагаються врятувати дітей від суїциду

- Реклама -

Про підліткові соціальні мережі та їх впливи на дитину розповідали правоохоронці на засіданні комісії у справах дітей м. Мирноград (колишній Димитров).

На сьогодні у соціальних мережах з’явилась велика кількість груп, які представляють реальну загрозу психічному стану дітей. Участь в таких групах призводить підлітків до суїцидів.

Саме з цього приводу відбулося засідання комісії у справах дітей виконавчого комітету Мирноградської міської ради. Участь у заході прийняли представники відділу освіти міської ради, працівники служби у справах дітей, а також співробітники міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники органів охорони здоров’я, комітету самоорганізації населення та правоохоронних органах.

За ініціативою керівництва Мирногадського відділення поліції на засіданні було розглянуто розширене питання щодо попередження самогубств серед підлітків.

Під час обговорення цього питання, старший інспектор превентивної служби Мирноградського відділення поліції Олександр Савірський розповів всім присутнім про те, що в Інтернет-мережі існує велика кількість груп, які негативно впливають на психіку дітей. До таких небезпечних груп відносяться наступні: «групи смерті», «Білий кіт», «I cut myself», «Скорби душа моя», «Некрес Психес» та «Море китів». У цих групах з дітьми спілкуються дорослі злочинці, які систематично, планомірно, крок за кроком, підштовхують школярів до суїциду. Злочинні адміністратори цих сайтів використовують підліткову лексику, а також володіють певними знаннями з психології, тому діти і потрапляють у їх залежність.

В таких групах використовується певна символіка, наприклад: метелики, які живуть один день, кити, що викидаються на берег, аватарка з палаючою свічкою на чорному тлі – знак того, що особа готується піти з цього життя.

Всі ці групи згубно впливають на свідомість дітей, участь в них може призвести підлітків до суїциду. Тому батькам необхідно обов’язково перевіряти контакти своїх дітей у соціальних мережах, а також користуватися спеціальними програмами, які блокують соціально-небезпечні групи.

«Запобігти суїцидальній поведінці дитини в першу чергу має родина. Любов до життя та вміння долати будь-які труднощі необхідно формувати у підлітків ще з дитячих років, наприклад, через мультфільми, казки та дитячу художню літературу»,- зазначив Олександр Савірський.

- Реклама -