У Покровську проводиться стерилізація безпритульних тварин

Протягом двох тижнів у Покровську проводиться стерилізація безпритульних тварин. Роботи виконує ГО «Зооконтроль» з міста Харкова.

Так, на початку березня 2020 року в системі публічних закупівель Прозорро було оголошено тендер на послуги з відлову та тимчасової ізоляції тварин. Замовником послуг виступило комунальне підприємство «Управління міського господарства» в особі начальника Аліка Тумасова. Договір було укладено з ГО «Зооконтроль». Сума договору — 185 тисяч гривень.

Згідно з документацією, що прікріплена у системі Прозорро, за ці гроші громадська організація має відловити, поставити на облік, підготувати, стерилізувати, зробити профілактичне щеплення від сказу, утримувати в спеціалізованих закладах та зробити ідентифікацію електронними чіпами та кліпсами 74 собакам.

Таким чином, утримання та стерилізація однієї собаки обійдеться бюджету міста в 2,5 тисячі гривень.

Варто нагадати, що у листопаді 2019 року стало відомо, що у Покровську за кошти обласного бюджету буде встановлено стерилізаційний пункт. Орієнтовним місцем розміщення цього пункту тоді називали хутор Запорізький, який знаходиться за селищем динасового заводу. Прошло півроку, але й досі цей мобільний пункт так і не з’явився у місті.

Журналісти сайту DDK.DN.UA зателефонували до обласного департаменту екології та природних ресурсів, який і виступив ініціатором розміщення цих пунктів в містах Донецької області, щоб дізнатися, коли ж будівлі для стерилізації тварин будуть встановлені.  Але на місці не виявилося жодного спеціаліста, який би мог дати відповідь на це питання.

Нагадаємо, у Покровську проблема безпритульних тварин вже не перший рік стоїть дуже гостро. У квітні 2017 року депутатами на сесії було прийняте рішення про будівництво притулку. Потім, у вересні 2018 року, керівництву КП «Управління міського господарства» було доручено придбати переносний розплідник. Але всі ці спроби врегулювати чисельність безхатніх тварин так і не мали успіху.

- Реклама -