В аптеках Донецької області можна придбати швидкі тести для діагностування коронавірусу: чи варто їх купувати?

В аптеках Донецької області можна знайти швидкі тести на коронавірус. Про це сьогодні, 13 квітня, під час проведення щоденного брифінгу в ДонОДА повідомив начальник відділу стратегічного розвитку департаменту охорони здоров’я Олександр Педенко.

Так, Олександр Педенко доповів, що вартість швидких тестів коливається від 450 до 650 гривень.

У той самий час чиновник не рекомендує мешканцям області купувати ці тести та робити їх самостійно в домашніх умовах. Він зазначив, що експрес-тест робиться людині, яка хворіє не менше 5 днів, а здоровій людині він абсолютно ні до чого.

«Сьогодні ми отримали додаткову партію швидких тестів, які будуть розподілені по лікувальним закладам області. Наразі у нас достатня кількість препаратів для діагностування COVID-19 в умовах лікарень», — підкреслив Олександр Педенко.

Також він порекомендував людям, які відчувають симптоми, звертатися до сімейного лікаря. Той у свою чергу спрямує пацієнта на здачу швидкого тесту або мазка для ПЛР-дослідження.

Нагадаємо, наразі в Донецькій області лабораторно підтверджено 11 випадків захворювання на коронавірус. З них 1 випадок летальний, 6 пацієнтів одужали. Наразі у медичних закладах області знаходяться 4 пацієнти, які продовжують лікуватися від COVID-19.

- Реклама -