Ситуація на шахті «Краснолиманська» залишається нестабільною: колектив висловив недовіру міністру енергетики та захисту довкілля

Сьогодні, 3 лютого, на сайті електронних петицій Президенту України було зареєстровано звернення щодо звільнення з посади міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля.

Автором звернення виступив Валентин Щепотін, голова профспілкового комітету ВК «Краснолиманська».

Останній час спостерігається критична ситуація у вугільній галузі України. Шахтарі, які й досі не отримали заборгованість по зарплаті за декілька місяців, вимушені стукати в усі двері, влаштовувати акції протесту, перекривати дороги, але з мертвої точки справа так і не рухається.

«На сьогоднішній день більшість вугледобувних підприємств нашої країни вимушені припинити діяльність з видобування вугілля, у зв’язку з незацікавленістю профільного міністерства у розвитку вітчизняної вугільної галузі. Ми вимушені говорити про те, що в Україні спостерігається знищення державного вугледобування, яке є запорукою енергетичної незалежності України.

Станом на 29 січня 2020 року Міністерством енергетики ти захисту довкілля не вживається жодних дій з метою врегулювання ситуації щодо укладання договорів з реалізації та відвантаження вугілля та вирішенню питання по виплаті заробітної плати працівникам вугледобувних підприємств», — йдеться у петиції.

Валентин Іванович наголошує, що через ситуацію, яка склалася, тисячі сімей залишилися без засобів для існування, а закриття шахт може призвести до вимирання не лише міст, а й цілих регіонів.

Саме тому трудовий колектив та керівництво ВК «Краснолиманська» вирішили звернутися до Президента України з проханням звільнити з посади міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля, робота якого, за їхньою думкою, спрямована на знищення енергонезалежності України.

Станом на 13-30 за петицію проголосували 111 людей. Для того, щоб звернення потрапило на розгляд до Президента України Володиимра Зеленського, воно має набрати 25 тисяч голосів за 90 днів.

Підтримати звернення шахтарів можна за посиланням.

- Реклама -