З 1 січня збільшився розмір мінімальної пенсії для непрацюючих пенсіонерів

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», в країні передбачено зростання мінімальної заробітної плати. С 1 січня вона складатиме 4 тисячі 723 гривні. У зв’язку з цим буде перераховано й мінімальний розмір пенсійних виплат для непрацюючих пенсіонерів.

Отже, особам, які досягли віку 65 років, встановлюється мінімальний розмір пенсії за віком на рівні 40% мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок – 30 років страхового стажу.

Таким чином, мінімальна пенсія для вищезазначеної категорії осіб збільшиться до 1 тисячі 889 гривень 20 копійок. Перерахунок пенсій здійснюватиметься автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ.

Для працюючих пенсіонерів, які досягли зазначеного віку, перерахунок пенсій із використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності.

Пенсіонерам, які досягнуть 65-річного віку в 2020 році, такі перерахунки проводитимуться з дня досягнення відповідного віку за наявності необхідного страхового стажу.

Варто зазначити, що у Покровську та Покровському районі у результаті перерахунку підвищені розміри пенсій отримають майже 4,7 тисяч осіб, а у Мирнограді – 2,3 тисячі осіб.

- Реклама -