У Добропіллі провели моніторинг місцевого індексу прав людини

- Реклама -

У 2019 році громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини проводила моніторинг місцевого індексу прав людини у місті Добропілля.

Завдання моніторингу було у тому, що спостерігачі аналізували діяльність органів місцевого самоврядування у напрямках забезпечення гідного рівня життя у громадах, соціального забезпечення за різними критеріями, наприклад, наявність діючих програм малозабезпечених, тощо, а вже після моніторингу – складання рекомендацій щодо оптимізації діючих програм.

За результатами спостереження, якщо порівнювати з іншими містами, Добропілля обійшло Покровськ, Торецьк, Сартану, але нижче у рейтингу, аніж Маріуполь.

Позитивними моментами у дослідженні  Добропілля було наступне: по-перше на інформаційні запити від покровської УГСПЛ міська рада Добропілля давала відповіді раніше, навіть, чим у визначений законодавством термін (раніше 5-ти днів), а також навіть більше інформації, аніж було у повідомленні. Це допомогло скласти більш чітку картину під час моніторингу.

Також під час презентації висновків, у Добропіллі були представники різних управлінь міської ради, навідміну від презентації аналогічного дослідження  у Покровську.

По-друге, у місті Добропілля на офіційному веб-сайті міськради розміщується інформація для вразливих категорій населення, таких, як ВПО, а також здійсюється робота мобільного офісу соціальних послуг. Місто забезпечує виконання державних програм щодо отримання житла для вразливих груп населення. Також відстань від автобусних зупинок до адміністративних будівель не перевищує 300 метрів.

Окрім цього, на жаль, були й негативні моменти дослідження. Так, наприклад, частина програм щодо подолання бідності на момент дослідження існувала тільки на папері.

Головні позиції, що потребують доопрацювання :

 1. Є місцева програма  для надання квартир, але не містить зрозумілого бюджету та реалістичних показників оцінки і контролю. Це відкриває можливості для непрозорості витрачання коштів та зловживання ними.

2. Горяча лінія потребує доопрацювання, адже вона не є цілодобовою на момент спостереження.

Основні рекомендації:

  1. Планувати місцеві програми з урахуванням фінансування, пріоритетність виконання заходів, мати  вимірювані та очікувані результати.
  2. На офіційному веб-сайті міста публікувати результати виконання місцевих програм.
  3. Залучувати спільними діями громадські організації, недержавні об’єднання, приватних осіб, тощо до надання соціальних послуг у місті.
  4. Працювати у напрямку підтримки сімей з дітьми, створюючи умови для надання пільг вразливим категоріям.

 

- Реклама -