Чергові обіцянки від Марини Голуб або чи буде спортивна зала у учнів школи №6 у Покровську?

- Реклама -

Школа — це те місце, де діти проводять більшу частину свого життя. Там вони навчаються, розвиваються, спілкуються між собою. Немаловажним є не тільки розумовий, але й фізичний розвиток кожної дитини. Але учні загальноосвітньої школи №6, що у Покровську, вже другий рік поспіль позбавлені такого необхідного та улюбленого ними уроку фізичної культури. 

Вже неодноразово в засобах масової інформації підіймалася тема щодо відсутності занять фізкультури у старшокласників ЗОШ №6. Замість активних вправ, гри у волейбол чи баскетбол, бігу та стрибків, діти вже другий рік сидять у класах, грають у шахи та шахмати чи пишуть конспекти з теорії. А все через те, що спортивна зала навчального закладу знаходиться в аварійному стані та закрита для відвідування.

Обіцянки-ляцянки 

Неодноразово тему ремонту спортивної зали на загальношкільних та класних зборах підіймали і батьки. Але у відповідь вони чули тільки примарні обіцянки майбутнього грандіозного ремонту за кошти  Європейського інвестиційного банку. Але до цього питання ми повернемося трохи згодом.

Нещодавно тема відсутності занять з фізкультури у ЗОШ №6 знову піднялася у сюжетах на місцевих телеканалах. Наприкінці жовтня начальник відділу освіти Марина Голуб пообіцяла — ремонт у спортивній залі буде проведено протягом двох тижнів і діти знову зможуть відвідувати такі бажані уроки фізкультури.

Але минуло два тижні, а ремонт так і не розпочався. Вчора, 28 листопада, Марина Голуб нарешті зустрілася з батьками учнів аби запропонувати їм два варіанти вирішення цієї спірної ситуації.

Як пояснила начальник відділу освіти, довгоочікуваний ремонт у спортивній залі не розпочався через те, що багато років протікав дах і доски та стропіла просто згнили. Відділом освіти були навіть завезені певні стройматеріали, але згодом було прийняте рішення не проводити ніякого ремонту, щоб осбі-плити не впали нікому на голову. Але нікого не бентежив цей факт, коли на гнилі дошки клали новий шифер під час ремонту даху.

Тому Марина Олександрівна не знайшла кращого варіанту, як запропонувати проводити заняття фізкультурою у актовій залі. Батьки не погодилися з цією пропозицією, адже через стінку з актовою залою знаходяться учбові класи, і такі заняття будуть просто заважати учбовому процесу. До того ж  саме приміщення знаходиться у «передаварійному» стані, та тільки декілька днів тому силами вчителів та батьків було приведено до більш-менш нормального стану.

Фото актової зали ЗОШ №6 з архіву сайту DDK.DN.UA

Другий варіант — це проведення уроків у спортивному комплексі «Металург», куди старшокласники мають ходити у супроводі вчителя фізичної культури.

«Через декілька днів вже перше грудня. Незабаром розпочнуться морози. По-перше, дітям треба якось добратися до стадіону. Їм треба бути переходити проїжджу частину. Це небезпечно. По-друге, вони відзаймаються, а потім спітнілі та розпалені знову підуть по морозу на уроки? Один урок такої фізкультури — і півкласу піде на лікарняний», — зауважили батьки.

Трохи роздратовано Марина Голуб відповіла, що в неї інших пропозицій не має. Тоді батьки попросили виділити спеціальний транспорт, який доставляв би дітей до спорткомплексу та назад. Але начальниця відповіла, що у міста немає своїх автобусів і зробити цього вона не може.

Напевно, Марина Олександрівна забула, що у грудні 2016 року комунальне підприємство «Управління міського господарства» придбало у чоловіка улюбленої співачки колишнього мера Требушкіна Наталії Валевської два автобуси для перевезення спортсменів та творчої молоді на змагання за 1 мільйон 700 тисяч гривень.

На питання журналістів, чому у цій ситуації не використовувати ці автобуси, Марина Голуб чомусь вирішила не відповідати.

Відмова від ЄІБ чи хто винен у скасуванні тендеру на ремонт?

Як вже зазначалося раніше, спортивну залу у загальноосвітній школі №6 закрили ще у серпні 2018 року. Але до цього часу ні відділом освіти, ні Покровською міською радою не робилося жодних спроб вирішити цю ситуацію. Батькам та учням відповідали тільке одне — чекаємо на реконструкцію навчального закладу за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку.

І дійсно, з жовтня по листопад 2018 року у системі публічних закупівель Прозорро було оголошено тендери на реконструкцію 4 навчальних закладів — ЗОШ №№6, 4, 8 та 35. Що цікаво, переможцем у всіх багатомільйонних  тендерах стало Товариство з обмеженою відповідальністю «Хозхімсервіс».

Для довідки, підприємство «Хозхімсервіс» наразі зареєстровано у місті Київ. Володіють ним донеччани Алла та Давид Кизименко, керує — Марк Кизименко. Батько Марка та Давида — Олег Кизименко, з 2004 року очолював Управління капітального будівництва Донецької ОДА, а з 2012 року був заступником мера Севастополя Володимира Яцуби.

Після анексії Криму Росією Олег Кизименко залишився на тій самій посаді при окупаційній владі і тільки в 2015 році був звільнений. Восени 2018 року Олег Кизименко був заарештований в Херсоні. Суд визнав його винним у державній зраді та присудив йому 5 років позбавлення волі умовно.

До того ж, у всіх цих тендерах, окрім «Хозхімсервісу», брали участь фірми, пов’язані з його власниками. Під час аукціону жодна фірма-конкурент ні на гривню не понизила свої цінові пропозиції, для того, щоб усі «замовлення» отримав «Хозхімсервіс».

За реконструкцію ЗОШ №6 з Европейського інвестиційного банку мали сплатити майже 63 мільйони гривень. Але після перевірки групою технічної координації ПРООН проведених покровськими чиновниками тендерів, фінансування було призупинено по всім об’єктам.

І ось вчора, на зустрічі з батьками, Марина Голуб дуже передбачувано звинуватила у відсутності ремонту ні кого іншого, як журналістів нашого сайту. Забувши при цьому додати, що саме вона укладала договори з сумнівними підрядниками і саме вона, як керівник місцевого відділу освіти не зробила нічого для того, аби вирішити ситуацію зі спортивною залою.

Чи буде він, happy end?

Більше години батьки та керівництво міського відділу освіти намагалися дійти згоди у цьому питанні. Але досягти остаточного консенсусу все ж таки не вдалося. Батьки та деякі вчителі наполягали на тому, щоб ремонт у спортивній залі було розпочато якомога швидше. Вони запитали у чиновниці, коли буде розглядатися проект бюджету міста на 2020 рік, щоб внести питання ремонту зали в нього.

Але і Марина Голуб, і її заступниця Вікторія Темець почали вводити людей в оману, розповідаючи, що гроші на ремонти виділяються на кожній сесії. Як зазначила чиновниця, подати проект рішення на найближчу сесію вони вже не встигнуть та запропонували почекати до січня 2020 року, коли буде остаточно зрозуміле питання щодо фінансування від Європейського інвестиційного банку.

Але чекати батьки втомилися. Тому було прийняте рішення провести опитування серед батьків щодо їх бачення проведення уроків фізкультури. На наступному тижні представники батьківських комітетів, вчителі та керівництво відділу освіти мають намір знову зустрітися, аби поставити крапку в цьому непростому питанні.

- Реклама -