Медичне страхування по-покровськи або неприємний сюрприз для бюджетників міста

Декілька днів тому до редакції сайту DDK.DN.UA почали надходити електронні листи та дзвінки від працівників дошкільних та загальноосвітніх закладів Покровська. Вони повідомляли про те, що на роботі їм у добровільно- примусовому порядку наказали написати заяви щодо утримання із заробітної плати податків за медичне страхування.

Для вчителів та вихователів міста це стало неабияким неприємним сюрпризом, адже про те, що вони застраховані, бюджетники й не знали. Але тепер кожен з них має сплатити зі своєї й так невеликої зарплатні понад 200 гривень за період страхування з липня по грудень 2019 року.

«Нас  зібрали, сказали, щоб ми написали заяви, що ПРОСИМО утримати з нас гроші. А ми й не знали, що, виявляється, ми застраховані. На усі наші питання керівництво навчального закладу відповідати відмовилося. Сказали лише, що ця сума на цей рік, а що буде у наступному — невідомо. Також попередили, щоб ми не підіймали галас», — розповіла телефоном одна з вчительок.

Добровільно-примусово чи як у Покровську страхували бюджетників

15 лютого 2019 року на 63-й черговій сесії Покровської міської ради депутатам була представлена програма добровільного страхування працівників бюджетної сфери. Перед присутніми виступила тоді ще секретар міської ради Ірина Сущенко, яка повідомила, що за рахунок міського бюджету планується застрахувати близько 4 тисяч працівників медичної сфери, відділу освіти та УСЗН, учасників АТО та представників комітету самоорганізації населення. Також було зазначено, що на цю програму з бюджету міста буде виділено 6 мільйонів гривень.

Напочатку травня 2019 року в системі публічних закупівель Прозоро різними структурними підрозділами були оголошені тендери на добровільне медичне страхування. Зокрема, відділ освіти Покровської міської ради оголосив тендер на суму 2 мільйони 443 тисячі 500 гривень.

11 червня 2019 року начальник відділу освіти Марина Голуб укладає договір з ПрАТ «Альфа-страхування» з Києва. Згідно договору, від міськво буде застраховано 1629 людей. Строк договору — з 2 червня по 31 грудня 2019 року.

Так, згідно документації, що є у Прозоро, за кожного застрахованого працівника загальноосвітніх та дошкільних закладів Покровська з бюджету міста щомісяця страховій компанії сплачувалося 1 тисяча 43 гривні. За ці гроші бюджетники мали отримувати страховий пакет «Стандарт» на суму 50 тисяч гривень. У разі страхового випадку, їм мають надати  медикаменти та медичні витратні матеріали від вітчизняного виробника для лікування.

До того ж, згідно договору, особи, які підлягають медичному страхуванню, мали заповнити спеціальні анкети. Не важко здогадатися, що у Покровську про цей пункт договору чомусь забули.

Тож, якщо страхування працівників соцсфери відбувалося за рахунок міського бюджету, на які цілі тоді «збирають» гроші з вчителів?

Журналісти вирішили розібратися в цьому питанні та зателефонували представнику фірми, яка займалася страхуванням. Ростислав Сергійович, який відповів на дзвінок, люб’язно розказав, що їх фірма страхує людей по всій Україні:

«Страхування — це такий широкий продукт. Страхові пакети можуть бути різними, з різним «наповненням». По Покровську, наскільки я пам’ятаю, у них недорога програма й її основне направлення — це медикаментозне. Тобто, якщо людина захворює, то страхова компанія покриває медикаментозне лікування протягом року на суму 50 тисяч гривень».

Також Ростислав Сергійович пояснив, що ті суми, які наразі «збирають» з бюджетників Покровська — це податок.

«Страхування відбувається за рахунок бюджету чи підприємства, тобто для людей воно безкоштовне. Але податок у розмірі 19,5%  сплачує той, хто є об’єктом страхування», — підкреслив представник «Альфа-страхування».

Отже, виконавши нехитрі математичні розрахунки, отримуємо, що з суми у 1 тисячу 43 гривні за страхування, кожного місяця звичайний вчитель чи вихователь має сплатити близько 34 гривень.

Та питання постає в тому, що працівники навчальних та дошкільних закладів навіть і не знають, що їх здоров’я застраховане, і що вони можуть отримувати компенсацію на ліки. Скільки людей могло б скористатися цим за півроку, але через незнання витратило на медикаменти свої кошти? Чому при укладанні договору з фірмою не було опитано тих, кого це страхування безпосередньо торкається? Чому тепер бюджетники, які й так отримують мізерні зарплатні, мають з власної кишені віддавати кошти на податки?

Як стало відомо журналістам сайту, в одній зі шкіл Покровська вчителі все ж таки відмовилися сплачувати гроші на так звані податки. Увесь педагогічний колектив ЗОШ №6 не став писати заяви з проханням утримати гроші з зарплатні.

«Наскільки я знаю, з нашої школи ніхто не став писати заяви. І через те, що ми підійняли шум, вже ввечері у вівторок було вирішено, що ці податки також будуть сплачені з місцевого бюджету. Та я впевнений, що все це тільки через те, що ми не стали мовчати», — зазначив один з педагогів.

Медичне страхування працівників — дуже гарна ініціатива, яка поширена у багатьох країнах Європи. Але у Покровську з цим питанням, як і з багатьма іншими, виникли проблеми. Чомусь усе, за що не беруться представники місцевої влади, виходить шкереберть, а страждають від такого «піклування» звичайні люди, які в черговий раз стали заручниками фінансових ігр можновладців.

 

- Реклама -