У грудні в обіг введуть монету номіналом 5 гривень

Наприкінці грудня Національний банк України планує ввести в обіг нову монету — номіналом 5 гривень. До того ж буде оновлено банкноту номіналом 50 гривень. 

Про це повідомляється на офіційному сайті державної установи.

Так, 20 грудня 2019 року в обіг буде введено монету у 5 гривень. А вже в середині 2020 року планується запустити монети номіналом у 10 гривень.

«Заміна банкнот номіналами 5 та 10 гривень на монети пояснюється тим, що це дасть змогу державі заощадити близько 1 млрд гривень. Адже тривалість життя монет є значно вищою, ніж тривалість життя банкнот дрібних номіналів. Монети перебувають в обігу близько 20-25 років. Натомість банкноти номіналами 5 та 10 гривень можуть перебувати в обігу незначний проміжок часу – у середньому один-два роки, тому банкноти потрібно щороку друкувати, обробляти і зберігати. Водночас обіг монет потребує від держави значно менших зусиль та коштів», — йдеться на сайті НБУ.

Окрім того, що в грудні буде оновлено купюри у 50 гривень, у лютому 2020 року з’яляться оновлені банкноти у 200 гривень. Вони, як і купюри у 20, 100, 500 та 1000 гривень, матимуть посилений захист, покращену рел’єфність друку, удосконалений інфрачервоний та ультрафіолетовий захист.

 

- Реклама -