Верховна Рада України прийняла закон про імпічмент президента

Сьогодні, 10 вересня, відбувається чергове засідання Верховної Ради України ІХ скликання. Одним з питань, які розглянули депутати, був закон про імпічмент президента.

Автором цього законопроекту є президент України Володимир Зеленський.

Спочатку депутати ВРУ 337-ма голосами проголосували за те, щоб прийняти документ за основу. Потім голова Верховної Ради Дмитро Разумков озвучив пропозицію голосувати за закон в цілому. Профільний комітет також виступив на підтримку прийняття документа в цілому. При цьому опозиційні парламентарії заявили про грубе порушення Регламенту ВР і вимагали не ставити документ на голосування.

Але Разумков виніс прийняття законопроекту Зеленського в цілому на голосування. Його прийняття підтримали 245 депутатів ВР, з яких 244 — нардепи від фракції «Слуга народу».

Згідно цього закону, процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю депутатів від конституційного складу. Після ухвалення рішення про звинувачення президента, Рада повинна звернутися в Конституційний і Верховний суди для отримання висновків про додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент, а також про те, що дії глави держави містять ознаки державної зради або іншого злочину.

Рішення про імпічмент президенту вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосують не менше трьох чвертей народних депутатів від конституційного складу ВР.

- Реклама -