Заступник механіка одного з шахтобудівельних підприємств Покровського району може сісти в тюрму за недбалість

- Реклама -

У Покровському районі заступник механіка шахтобудівельного підприємства, чиї дії привели до травмування двох працівників, може сісти в тюрму на вісім років. Про це журналістам повідомили у прес-службі прокуратури Донецької області.

Так, у ході досудового розслідування було встановлено, що 11 червня 2017 року заступник механіка підземної гірничопрохідницької дільниці №1 ВСП «Гірниче управління» ТОВ «Шахтобудівельна компанія», отримавши усне розпорядження від головного механіка щодо перевірки величини напруги на пересувній трансформаторній підстанції, залучив до робіт двох підземних електрослюсарів.

Чоловік не провів з робітниками відповідного електротехнічного інструктажу, не надав наряду-допуску на роботи у діючих електроустановках та допустив застосування неналежних засобів вимірювальної техніки.

В результаті зазначеного недбальства під час вимірювання напруги виникла електрична дуга та один з виконавців робіт, 31-річний гірник, отримав термічний опік м’яких тканин загальною площею 15%, а його 57-річний колега — термічні опіки м’яких тканин загальною площею 12% та опіки дихальних шляхів II ступеню.

За грубі порушення вимог Закону України «Про охорону праці», Гірничого Закону України, «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів» та «Правил безпеки у вугільних шахтах» обвинуваченому загрожує  обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

- Реклама -