Питної води немає: у Покровську провели аналіз якості води в рамках проекту соціальної дії

- Реклама -

У Лабораторії Води кафедри хімічних технологій ДонНТУ було проведено аналіз якості питної води з колодязів та свердловин Покровська, Мирнограду, Авдіївки, Очеретиного, а також з інших населених пунктів Покровського, Ясинуватського та Лиманського районів.

Перевірка відбулася в рамках проекту соціальної дії «Вода: життя чи небезпека», який реалізується за фінансової підтримки Британської Ради програми Active Citizens Ukraine.

Вода зі свердловин та колодязів перевірялася за 10 показниками, а водопровідна і покупна вода – за 6 показниками якості. Протягом десяти діб у Лабораторії Води було здійснено перевірку якості води більш ніж 200 зразків, які мешканці принесли до Лабораторії.

Одним із головних результатів аналізу є той факт, що уся принесена водопровідна вода відповідає нормам ДержСанПіНу. Водночас показник загальної твердості є досить високим. Тому вживати водопровідну воду спеціалісти рекомендують тільки після її попереднього очищення та кип’ятіння.

На жаль, майже вся кринична вода є вкрай незадовільною і не відповідає поняттю питної. Тільки 5% колодязної води з майже 100 проаналізованих зразків відповідають встановленим нормам. Інша колодязна вода є неприйнятною для споживання і вживати її вкрай небезпечно для здоров’я. Аналогічна ситуація має місце зі свердловинами, вода з яких тільки у 15% є придатною для споживання без попереднього очищення.

 

 

- Реклама -