Активісти ГО «Громадський патруль» розповіли про місцеву демократію у Покровську, Дружківці та Костянтинівці

- Реклама -

Сьогодні, 30 травня, у Дружківці активісти ГО «Громадський патруль» провели презентацію рейтингу місцевої демократії. Об`єктами спостережень стали три міста північної Донеччини — Костянтинівка, Дружківка та Покровськ.

Цей захід було організовано для того, щоб рівень місцевої демократії у цих населених пунктах став вище, та щоб влада і громадськість йшли назустріч один одному. Також під час презентації були обговорені інструменти, які доступні чи мають бути доступні для використання.

Спікером виступив Павло Островський, аналітик руху «Чесно» та член команди «Сильні громади».

Так, одним з інструментів залучення громади до вирішення нагальних питань є громадські обговорення. Але, як наголосив спікер, вони майже не використовуються у містах, не дивлячись на те, що громадські слухання офіційно затверджені у статутах громад.

І дійсно, у Покровську громадські обговорення з тих чи інших питань проводять рідко. А коли вони й відбуваються, до думки мешканців місцева влада майже не прислухається.

Одним з яскравих прикладів таких «обговорень» є зустріч мешканців вулиці Заводська, які виступали проти будівництва твердопаливної котельні. Жителі декількох будинків неодноразово збиралися та зверталися до влади, але їх думку проігнорували та будівництво котельні продовжується й зараз.

Торкнулися організатори заходу й порядку проведення сесій міських рад. Вони відзначили, що у всіх трьох містах пленарні засідання є відкритими й кожний громадянин має право їх відвідати.

Але мінусом є те, що на сайті Покровської міської ради не завжди публікують всі проекти рішень, а засідання депутатських комісій, які також є частиною сесії, й зовсім закриті для громадськості. Спікери відзначили, що під час депутатських комісій проходять більш детальні обговорення проектів рішень, ніж на сесіях. Тому вони порадили владі проводити ці засідання в прямому ефірі, щоб кожний мешканець мав змогу знати усі деталі питань, що приймаються депутатами.

«Метою цього заходу було показати ту точку відліку, на якій ми знаходимося по рівню місцевої демократії, по рівню взаємодії громади та влади. Безумовно, метою є інформація, як поштовх для подальших дій, для подальшої активізації громади для реальних змін. Адже у кожного громадянина є певні права, і він тим чи іншим способом може їх реалізувати, може їх захистити. Будь-яке питання, яке обговорюється міською радою, стосується кожного мешканця міста», — відзначив голова ГО «Громадський патруль» Денис Миронов.

Наприкінці презентації організатори закликали усіх долучитися до розгляду та обміркування цих питань, щобпотім разом зробити певні кроки з удосконалення системи взаємодії влади та громади.

 

 

- Реклама -