Нова схема від шахраїв: невідомі оформили кредит на студентку з Мирнограду

На гачок шахраїв потрапила 18-річна дівчина з Мирнограду. Студентка вирішила заробити та зв’язалася з роботодавцем за телефоном, вказаним в інтернет-оголошенні. Усе спілкування велося у месенджері. 

Про це повідомляється на сайті поліції Донеччини.

Так, «представниця фірми» повідомила, що вони надають послуги з перерахунку коштів, поповнення мобільних телефонів, сплати комунальних платежів тощо. А комісію за послуги отримують через російські платіжні системи, у яких встановлені жорсткі ліміти виведення коштів на банківські картки України.

Відтак, «компанія» підшукує осіб, які можуть виступити посередниками: отримувати гроші на свою картку та пересилати їх на інші рахунки. За це добровольцям виплачуватимуть по 500 гривень щодня. А щоб стати працівником, потрібно пройти «безкоштовну верифікацію», а насправді – надати персональні дані і банківські реквізити та «прив’язати» свій рахунок до чужого телефону.

Після того, як дівчина виконала вказівки аферистів, їй прийшло повідомлення, що на її ім’я в електронній системі оформлений кредит у розмірі 5 тисяч гривень під грабіжницькі відсотки. За тиждень сума до сплати зросла вдвічі.

Потерпіла розповіла батькам, які погасили чужий кредит та звернулися до поліції. За фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Поліцейські проводять досудове розслідування. Встановлюються особи, причетних до аналогічних злочинів.

- Реклама -